Eesti Panga muuseumi kava 18. mail: Öös on inimesi

Siiri Ries

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Panga muuseum võtab 18. mail osa üle-eestilisest muuseumiÖÖ programmist „Öös on inimesi“. Keskpanga muuseum on lisaks tavapärasele lahtiolekuajale (11-16) avatud ka kell 18-23.

Muuseumis algab eriprogramm juba päeval kell 13, mil toimub loeng „Eesti Panga esimene kümnend (1919-1929) – algusaegade kasvuraskused ja rõõmud“. Loengu viib läbi Eesti Panga ajaloo ekspert Märt Karmo.

Kuulajad saavad loengus teada, kuidas käivitati keskpanga tegevus, moodustati juhtorganid, arendati välja harukontorite võrgustik ja formeeriti panga töötajaskond. Juttu tuleb ka sellest, kuidas keskpank muutus Eesti suurimaks kommertspangaks ja allutati valitsuse kontrollile. Loengu raames saab näha ajaloolisi fotosid ja näitust Eesti Panga presidentidest (1919–1940).

Kell 18 avab muuseum taas uksed kõikidele huvilistele, kes muuseumiööst osa võtavad ja kutsub uudistama, millega keskpank tänapäeval tegeleb.

Kell 19 tervitab külalisi Eesti Panga president Ardo Hansson.

Seejärel tutvustab Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel Euroopa kesk­pan­ka­de süsteemi ja Eesti Panga tegevust euroala keskpangana.

Eesti Panga tegevusvaldkondi tutvustavad Eesti Panga juhtkonna liikmed:
kell 20.00 – 20.15 sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve räägib sularaharingluse korraldamisest ja euro sularaha uuest seeriast
kell 20.30 – 20.45 finantsturgude osakonna juhataja Janno Luurmees käsitleb keskpanga reservihaldust euro ajal ja enne seda
Kell 21.00 – 21.15 makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja Mihkel Nõmmela räägib muudatustest makse- ja arveldussüsteemides, mis jõustuvad 2014. aastal

Õhtu vältel saavad nii suured kui ka väiksed külalised oma teadmisi proovile panna viktoriinides ja otsimismängus. Kõikidele küsimustele õigesti vastanutele on väiksed auhinnad.

Lapsed saavad lisaks oma osavust proovile panna rahapuslesid kokku pannes või minna mängu abil väiksele raharetkele.

Muuseumiööl esitleme Eesti Panga muuseumis raha-teemalisi koomikseid, mille joonistasid õpilased üle Eesti möödunud aasta lõpus toimunud koomiksikonkursi „Mina ja raha“ raames.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht