Eesti Piirivalve 90. aastapäeva näitus „Piirivalve lugu – Inimese lugu“ Maarjamäe lossis avatud viimast nädalat

Reti Meema

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) on 13. jaanuarini 2013 avatud Eesti Piirivalve 90. aastapäevaks valminud näitus „Piirivalve lugu – inimese lugu“. Näitus keskendub tekstis ja pildis inimestele, kes on olnud piirivalve organisatsiooni taastamise ja arendamise juures, teinud kohusetundlikult oma igapäevast tööd ja kelle nägu on tänane piirivalve.

Näitusele valitud lugude eesmärk on tuua esile väärtused ja hoiakud, mida kandsid ja rakendasid piirivalve taastamise juures võtmepositsioonidel olnud inimesed, kes osalesid organisatsiooni kujundamisel ja teenistuse korraldamisel. Piirivalvurite endi poolt jutustatud lugudes räägitakse väärtustest, mis aitasid piirivalvel kujuneda ja areneda ühtseks ning kokkuhoidvaks pereks, kus valitseb ühtne meeskonnavaim, kindlad väljakujunenud traditsioonid, varjamatu isamaa-armastus ning põhimõte „üks kõigi, kõik ühe eest.“

Tegemist on valikuga tänastele piirivalvuritele eeskujuks olnud kolleegide lugudest, nende mõtetest ja suhtumisest ellu ja teenistusse, isamaasse ning traditsioonidesse. Näitusel saab tutvuda 12  piirivalves teeninud ja teeniva inimese looga.

Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17.

Maarjamäe lossis on avatud veel Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE“ ja Eesti Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“.

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis: https://www.facebook.com/ajaloomuuseum

Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht