Eesti Rahva Muuseum ootab udmurdi õhtule

Reimo Rehkli

Eesti Rahva Muuseum näitusemajas toimub 31. jaanuaril kell 18 udmurdi kultuurile pühendatud hõimuõhtu ja tähistatakse udmurdi rahvuskirjaniku Kuzebai Gerdi 115. sünniaastapäeva.

MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldab juba mitmendat aasta koos Eestis tegutsevate soome-ugri seltsidega hõimuõhtute sarja, mille eesmärgiks on tutvustada soome-ugri rahvaid, nende muusikat ja rahvatantse.

Üles astuvad Baškortostanist  Eestisse saabunud rahvalaulikud ja -tantsijad Aljona Timerhanova ja Alfira Kamaltdinova, kes on pärit Kaama jõe paremkaldal elavate udmurtide seast. Neiud tunnevad hästi Kaama-taguste udmurtide traditsioone ja omapära. Nad esitavad kohalikku rahvakalendri tähtpäevadega seotud ning perekondlik-olmelist laulu- ja tantsufolkloori. Baškortostani udmurdid elavad tihedas kontaktis kohalike turgi rahvastega ning nende meloodilistes ja saladuslikes lauludes on segunenud udmurdi, baškiiri ja tatari motiivid.

Kuzebai Gerdi seostest eesti kultuuritegelastega räägib Eesti Rahva Muuseumi teadur Svetlana Karm. Näha saab ka lühifilmi Kaama-taguste udmurtide loodususundist, mida kommenteerib folklorist Nikolai Anissimov.

Hõimuõhtut toetab Hõimurahvaste Programm.

Üritus on osalejatele tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht