Eesti Rahvusballeti tantsijad valiti maailma parimate hulka

Ülla Veerg

Londonis ilmuva ajakirja Dance Europe poolt korraldatud maailma tantsukriitikute küsitluse tulemused lennutasid maailma parimate tantsijate hulka Eesti Rahvusballeti solistid Olga Malinovskaja ja Artjom Maksakovi. Ära märgiti kõrgel tasemel rollisooritused kogu möödunud hooaja vältel.    Olga Malinovskaja lõpetas 2007. aastal Moskva Riikliku Koreograafiaakadeemia. Ta on esinenud turneedel Jaapanis ja Itaalias ja töötanud Accademia Teatro alla Scala’s (Milano). Alates aastast 2008 on ta Estonia solist. Olga Malinovskaja rollide hulka kuuluvad Odette/Ottilie (Tšaikovski „Luikede järv“), Swanilda (Delibes’i „Coppélia“), Constance (Nixoni „Kolm musketäri“) jt. 2006. aastal võitis ta Berliinis toimunud rahvusvahelisel tantsufestivalil „TanzOlymp“ kuldmedali ja auhinna rahvusvahelisel balletitantsijate võistlusel Permis „Arabesk-2006“. Ta on Eesti Teatri aastaauhinna 2009 laureaat.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Artjom Maksakov on lõpetanud Tallinna Balletikooli aastal 2004. Rahvusooper Estonias alustas ta tantsijana 2003. aastal. Ta on töötanud Hollandi Rahvusballetis 2007–2008. Artjom Maksakovi rollide hulka kuuluvad d’Artagnan (Nixoni „Kolm musketäri“), James (Bournonville’i „Sülfiid“), Prints ja Jahimees (Harangozó „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“), Mercutio ja Benvolio (Prokofjevi „Romeo ja Julia“), Franz (Delibes’i „Coppélia“) jt. Artjom Maksakov on pälvinud mitmeid auhindu ja preemiad – III koha Rahvusvahelisel Balletikonkursil Moras, Rootsis ja Rahvusvahelisel Balletivõistlusel Grasse’s, Prantsusmaal 2003. aastal, pronksmedali New Yorgi Rahvusvahelisel Balletikonkursil 2009. aastal. Talle on omistatud Eesti Teatriliidu Kristallkingakese rändauhind 2007 ning Eesti Teatri aastaauhind 2009.

Kahekümne kahe Itaalia, Saksamaa, Brasiilia, Iirimaa, Venemaa, Hispaania, Inglismaa, Prantsusmaa, Kanada, USA, Jaapani jt maade kriitiku poolt nomineeriti kokku 170 tantsijat kogu maailmast.

Eesti tantsijatest on kriitikute ringi poolt varem mitmel korral pärjatud Age Oks ja Toomas Edur.

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht