Eesti teaduse populariseerimise auhind 2012 ootab kandideerima

Liina Raju

Teaduse populariseerijatel on jälle võimalus kandideerida Eesti teaduse populariseerimise auhinnale. Auhinnataotluste esitamise tähtaeg on 15. september 2012.  Tulemused tehakse teatavaks novembris toimuval teadusmeedia konverentsil.

Kandideerima on oodatud tegevteadlased või teaduskollektiivid, trükiväljaannete esindajad, audio-visuaalse meedia ja elektrooniliste kanalite esindajad, innovatiivsete meetodite kasutajad, üksikisikud või kollektiivid, kes on olnud edukad teaduse, teadussaavutuste ja teadlaste töö populariseerimisel ning laiemale avalikkusele mõistetavamaks tegemisel või on edukalt äratanud noortes huvi teaduse ja teadlase elukutse vastu.

Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur. Eesti teaduse populariseerimise auhinda antakse välja alates 2006. aastast. Varasematel aastatel on auhinna pälvinud  67 inimest ja kollektiivi,  nende hulgas teaduse populariseerija ja teadlane Tiiu Sild, teadlane Tarmo Soomere, ajakirjanik Tiit Kändler ja endine Puurmani kooli füüsikaõpetaja, praegune AHHAA juhatuse liige Andres Juur.

Alates käesolevast aastast kannab pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest välja antav elutööpreemia Tiiu Silla nime. Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot. Lisaks rahalisele preemiale saavad auhinnatud õiguse kasutada märki „Tunnustatud teaduse populariseerija“ ning elutöö preemia pälvinu ka auhinnaskulptuuri.

Elutöö preemiale iseennast esitada ei saa. Teiste kategooriate auhindadele võib esitada nii iseennast ja oma tegevusi kui kedagi teist ja teiste tegevusi. Osalusvorm asub aadressil www.etag.ee/konkursid

Täpsem informatsioon käesoleva aasta konkursi kohta ning varasemate tulemused: http://www.etag.ee/teaduse-populariseerimine-2/eesti-teaduse-populariseerimise-auhind/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht