Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus “Järje hoidja” Ugala teatris

Mart Kirsipuu

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

„Ugala” teatri jalutussaali kaunistab Eesti Tekstiilikunstnike Liidu 2012. aastat kokkuvõttev näitus „JÄRJE HOIDJA”. Järge hoidma tähendab nii kestmist kui ka järjepidevust. Tekstiilikunst on läbi aegade olnud tehnikate ja traditsioonide hoidja, püsivate väärtuste kandja. Erinevate kümnendite väärtushinnangute ja loominguliste saavutuste kõrval on kunstnikud pürginud aina edasi. Püsinud on ka traditsioonid ja uus on tihti hästiunustatud vana.

Uute materjalide ja tehniliste teostuse ulmeliste võimaluste maailmas on endiselt asendamatud kunstniku võimed, oskused ja käeline tegevus.

Tekstiilikunst on tarbekunst: mõjutab selle kandjat või ruumi emotsionaalselt, muudab, kaunistab, soojendab, tekitab erinevaid dimensioone. Liikudes edasi, läbi muutuste või järjepidevuse, on järje hoidmine tekstiilikunsti kestma jäämise lubadus.

Näitusel osalevad: Ainikki Eiskop, Ehalill Halliste, Sigrid Huik, Elna Kaasik, Mariann Kallas, Aili Kivioja, Sarah Kopti, Maija-Liisa Kruus, Maria Kukk, Tarmo Mäesalu, Merike Männi, Marju Nurk, Aet Ollisaar; Ene Pars, Erika Pedak, Katrin Pere, Ülle Raadik, Anu Raud, Ilme Rätsep, Eve Selisaar, Malle- Maria Sild, Ljudmilla Swarzevskaja, Aune Taamal, Kaire Tali, Reet Talimaa, Erika Tammpere, Milvi Thalheim.

Näituse kujundasid Ene Pars ja Aune Taamal.

Reedel, 8. märtsil kell 16 toimub näituse avamine ja oma loomingut Viljandi teatri- ja kunstipublikule tulevad tutvustama ka näitusel osalevad kunstnikud.

„Ugalas” on tekstiilikunstnike aastanäitus avatud aprilli lõpuni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht