Eesti Televisiooni uus lühisaade “Päeva kunstitöö” eetris alates 1. novembrist

Eesti Rahvusringhääling

Novembrist tuleb Eesti Televisiooni õhtusesse kavva uus lühisaade „Päeva kunstitöö“, mis on eetris esmaspäevast laupäevani pärast „Aktuaalset kaamerat“. Igas saates näeb ühe kunstniku tööd ja ka kunstnikku ennast. Saadetesse jõudnud teosed valisid ETV-le välja Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kunstimuuseum. „Päeva kunstitöö“ raames näevad televaatajad maale, graafikat, skulptuure, ehteid, keraamikat, klaasi-, tekstiili- ja nahatöid, samuti moekunsti, foto- ja videoinstallatsioone, tootedisaini ja graffitit.

Kunstnike hulgas on Leonhard Lapin, Tiit Pääsuke, Mall Nukke, Peeter Mudist, Lembit Sarapuu, Raul Meel, Vive Tolli, Mare Mikof, Tanel Veenre, Monika Järg, Reet Aus, Jaan Toomik, Marko Mäetamm, Jasper Zoova jpt. Kokku näidatakse aasta lõpuni kestvas saatesarjas 51 kunstniku töid.

Lühisaadete režissöör Elo Selirand ütles, et Eesti kunst, eriti tippkunstnike looming, on kaasaegne ja maailmatasemel. “Seetõttu püüdsime seda tõlkida televisiooni pildikeelde võimalikult sarnaselt mõjuvana. Uudsena on kasutatud kunstnike portreede salvestamisel HDR tehnikat, mida maailmas katsetati esimest korda liikuva pildiga aasta tagasi. Samavõrd ajaga kaasas käivaks ja nägemuslikuks pean mina meie kunsti. Enamuse teostest salvestasime Patarei Katlamajagaleriis, mis on ruum, kus kunst saab hingata – ja vaataja vaadata. Nii tulebki välja, et kunst pole mingi kauge värk, vaid see, mida me kõik otsime iga päev – kild maailmanägemust,” rääkis Selirand ning lisas: „Loodan, et kunstnikud tundsid sama suurt õnne nagu meie selle võimaluse üle teha midagi tuleviku jaoks.“

„Päeva kunstitöö“ on ETV eetris esmaspäevast laupäevani pärast „Aktuaalset kaamerat“ alates 1. novembrist.

01.11.-07.11.2011:

T 1. novembril – Nägemus. Leo Rohlin
K 2. novembril – Seagulls. Jaan Toomik (muusika: Rainer Jancis)
N 3. novembril – Uksed. Vive Tolli
R 4. novembril – Nude 2. Merike Estna
L 5. novembril – Memopol. Timo Toots
E 7. novembril – Eelhäälestus. Tanel Veenre

http://www.err.ee/sisu.aspx?s=12&y=0&id=1121

http://etv.err.ee/index.php?0563445

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht