Eesti Vabaõhumuuseum meelitab kohale külastajaid Lätist ja Soomest

Julia Amor

Eesti Vabaõhumuuseum ärgitab inimesi Lätist ja Soomest tulema Tallinnasse ja külastama vabaõhumuuseumit. Koostöös Tallinki ja Rocca al Mare kaubanduskeskusega alustati rahvusvahelise kampaaniaga, mille raames pakutakse allahindlusi nii muuseumi suurürituse, Eesti leiva päeva piletitele, kui ka transpordile, majutusele ja suurele valikule tooteid Rocca al Mare kaubanduskeskuse poodides. Kampaaniat toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Eesti Vabaõhumuuseumi turundusdirektori Piret Järvani sõnul on käesolev kampaania eriline eelkõige seetõttu, et muuseumi pakkumisi viiakse jõuliselt välismaale muuseumi ja äriettevõtete koostöös.

„Soovime muuta vabaõhumuuseumi Eesti leiva päeva külastamise välismaalastele võimalikult lihtsaks. Valmistasime ette tervikliku paketi, kuhu lisaks muuseumipiletile kuuluvad soodne transport, soodne majutus ja šopping. Oleme saanud positiivset tagasisidet meie välismaisetelt partneritelt, kes hindavad pakkumist väga atraktiivseks,“ ütles Piret Järvan.

Eesti leiva päev ja sügislaat toimub Eesti Vabaõhumuuseumis 16. septembril. Üritus on pühendatud eelkõige leivaga seotud traditsioonidele, mida austatakse ka päris ebatavalisel ja põneval moel. Ürituse teemaks valitud „Leiba ja tsirkust!“ lubab leiva kõrvale lõbusat ajaviidet ning meelelahutust kogu perele. Sügislaada osaks on aasta suurim leivalaat, samuti leiab vabaõhumuuseumist sel päeval suure valiku laadakaupa mahetoidust unikaalse käsitööni. Üritust toetavad Eesti Leivaliit, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus, Eesti Kulinaaria Instituut ja Põllumajandusministeerium. Ürituse kava leiab vabaõhumuuseumi veebist: http://www.evm.ee/id/328/.

Välismaise kampaania voldikuid leiab Soomes Iso Omena kaubanduskeskusest Espoos, Seurasaari vabaõhumuuseumist ja veel mitmest Helsinki muuseumist. Riias levitavad kampaania voldikuid Lido Vabaajakeskus ja Läti vabaõhumuuseum, samuti leiab voldikuid Riia turismiinfokeskusest ja Tallink Riga hotellist. Eesti saatkonnad mõlemas riigis jagavad infot ürituse ja kampaania kohta.

Järgmine Eesti Vabaõhumuuseumi väliskampaania keskmes on Jõuluküla, mis leiab aset 14. – 16. detsembril. Järgmise riigina liitub kampaaniaga Venemaa. Analoogsed kampaaniad on plaanitud ka 2013. ja 2014. aastaks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht