EKA klaasikunsti osakonna näitus Hop galeriis
Eesti Kunstiakadeemia
klaasikunsti osakond
FACE BOOK
20.04. – 08.05.2012
Hop galerii
Hobusepea 2
Tallinn
Graveering klaasil sünnib tuhandetest käialõigetest inimkäe ning –silma täpsuse varal. Intiimseim klaasitehnikaist, on graveerimine meditatiivsuse, autori sisekaemuse ja töö käigus pideva arenemise sümbol.
Graveerimine on eesti klaasikunstis mänginud olulist rolli, olnud üks peamisi väljendusvahendeid 20. sajandi esimesel poolel. 21. sajandil on tema osatähtsus kahanenud seoses sulatus- ja kuumtöötlustehnikate laia levikuga, seda kogu maailmas. Graveeringut viljeldakse aga tänaseski kiires ajas, ta on ainulaadsete võimalustega täpsust ja head joonistusoskust nõudev väljendusviis, võludes
tegijat oma meditatiivsusega. Käiajälg klaasil on kui pintslilöök lõuendil, sõna luuletuses, helijälg muusikas – puudutav, isikupärane ja jäljendamatu.
Näitus “FACE BOOK” esitleb graveeringuid, mis on loodud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonnas aastatel 2000-2012.
Näitusega tähistame EKA klaasikunsti osakonna 75-ndat tegevusaastat ja esitleme kaasaegses kontekstis üht vanimaist ja eesti klaasikunstis väga olulist kohta omanud tehnikaist – graveeringut klaasil, rõhutades järjepidevuse tugeandvat tähendust
aegade muutlikkuses.
Mare Saare
EKA klaasikunsti osakonna professor