Ekadents @ 1. mai galerii

Anders Härm

EKADENTS
 
Näituse avamine REEDEL, 12. aprillil kell 18.00
Näitus on avatud 13.04-28.04
 
1.mai galerii
Suur-Karja 23
T-P 12-18

kunstnikud: Pavel Grebenjuk, Marten Esko, Eldar Jakubov, Siim Ghert Preiman, Henrik Rakitin, rühmitus SUHE, Gregor Taul, Marta Vaarik, Johan Elm, Sven Parker
kuraatorid: Marten Esko, Siim Ghert Preiman, Gregor Taul

1. Mai Galerii viimaseks näituseks on noorte kuraatorite ja kunstnike ühisnäitus ”Ekadents”, mis haakub 2012. aasta sügisel teravalt esile kerkinud kaasaegse kunsti diskussiooniga. Kuigi kaasaegse kunsti maine ühiskonnas on madal, nopitakse sel väljal rahvusvaheliste tunnustuste, eraraha jätkuva sissevoolu jms. näol üha magusamaid vilju. Kunsti maine ei ole problemaatiline ainult Eestis, sarnases olukorras on kaasaegne kunst üle terve maailma. Seda silmas pidades oleme hüljanud vana ja uue, õige ja vale vastandamise ning naudime kaasaegset kunsti küll mõneti dekadentlikult, kuid siiski sellisena nagu ta on.

Algselt Eesti Kunstiakadeemia kõige ärksamaid tudengitöid esitav Marten Esko, Siim Ghert Preimani ja Gregor Tauli kuraatorinäitus arenes põlvkondlikule keelele toetudes kuraatorite ja kunstnike kollektiivseks platvormiks, kus teosed sündisid ühise mõttetöö viljana ega ole seetõttu ainsale autorile omistatavad. Lisaks oleme teosed, mis erineval moel tõlgendavad nimetatud diskussioonis esile kerkinud probleeme, ent suhestuvad vältimatult ka päevapoliitikaga, varustanud selgitavate seinatekstidega. Soovime leida ühise keele kui mitte kõigi, siis vähemalt võimalikult paljude külastajatega. Nii tahame välistada näitusele ning teostele vaid eelarvamustel põhinevate hinnangute andmise.

”Ekadentsi” publikuprogrammi raames toimub galeriis kunstiteoste avalik söömine, mille toimumisajad avaldame näituse Facebooki lehel. Näituse lahtiolekuaegadel on avatud infopunkt, kus on alaliselt kohal vähemalt üks autor, kes vastab korduma kippuvatele küsimustele kaasaegse kunsti vallas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht