Elu nagu filmis. Kadrioru suveõhtu VIII

Tammsaare Muuseum

Nelja muuseumi ühisüritus “Elu nagu filmis! Kadrioru suveõhtu VIII” toimub sel aastal 16. juunil.

Igal aastal korraldavad neli Kadriorus paiknevat Tallinna Linnamuuseumi filiaali – E. Vilde, A. H. Tammsaare, Peeter I majamuuseumid ning Muuseum Miia-Milla-Manda – ühise teemapäeva, et kutsuda perekondi ja linnarahvast kultuuriteadlikule meelelahutusele Kadriorus paiknevates väiksemates muuseumides. Ürituse eesmärgiks on ajalooliste isikute kaudu teadvustada laiemalt meie kultuurilugu ja vastupidi – laiema konteksti kaudu saada tuttavaks oluliste suurkujudega.

Sel aastal on vaatluse all film ja kinokultuur 20. sajandi alguses ning kirjanduse ja kino suhted.

Vilde muuseumis saavad täiskasvanud õppida oma koduvideoid ise monteerima, vaadata Charlie Chaplini filme ning kuulata Jaak Lõhmuse loengut tummfilmidest. A. H. Tammsaare Muuseumis räägib Toomas Haug 20. sajandi alguse kirjanduse ja kino suhetest, õhtul toimub eksklusiivne kontsert, kus Iren Lille esituses saab kuulata filmides kõlanud klavessiinimuusikat, vaadata saab animafilmi “Poiss ja liblikas”. Muuseumis Miia-Milla-Manda saavad lapsed jäädvustada oma käejälje “Wall of fame’ile”, tegutseda koos Jänku-Jussi ja Nukufilmiga, vanemad aga kuulata Kristi Vinteri loengut “Film – põnev ja arendav võimalus mitmekülgseks õppimiseks”. Peeter I Majamuuseumis on avatud ajastu fotostuudio.

Lisaks toimub mitmeid töötube lastele ja avatud on erinevad näitused. Muuseumi Miia-Milla-Manda juures pargis saab vaadata näitust „Kadrioru mängud“, A. H. Tammsaare Muuseumis avatakse (veebi)näitus “Tammsaare ja kino”; E. Vilde muuseumis on viimaseid päevi avatud näitus “Vildest naljaga pooleks”.

Päeval saab kostümeeritud giidide juhendamisel muuseume uudistada, mängida otsimismänge, istuda kohvikus.

Muuseumid on avatud tasuta 12.00-23.00, Muuseum Miia-Milla-Manda soodushinnaga 12.00-21.00.

Lähem info: www.linnamuuseum.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht