Elutööpreemia “TriikRaud 2013” anti Anu Rauale

Uue Kunsti Muuseum

Uue kunsti muuseum andis näituse “Õnnetähe poole” avamisel elutööpreemia “TriikRaud 2013” üle Anu Rauale.

Nikolai Triigi ja Kristjan Raua järgi nimetatud preemia antakse suure elutööga hakkama saanud kunstnikele.

Anu Raud on oma 70 eluaastaga suutnud ehitada tõelise silla meie rahvakunsti mineviku ja tuleviku vahele. Sajandivanuste eesti pulmatekkide kirjad, sümmeetria, koloriit ning kunstniku igatsus, et rahvatraditsioonid elaks siin maa peal kauem meist, loovad sümbioosi, mille nimeks on ANU RAUA MAAILM. Anu Raua elutöö näitus Uue Kunsti Muuseumis jääb avatuks 4. juunini.

ÕNNETÄHE POOLE!
Teoseid ANU RAUA eluteelt
Uue Kunsti Muuseumis
(Esplanaadi 10, Pärnu)
18. aprill – 04. juuni 2013

Uue Kunsti Muuseumi kogus on vaid üks Anu Raua teos, väike „Lõoke“. Aga kui palju sõnumeid leidub selles meistritöös! Kihnu kirikindad muutuvad tänu kunstniku fantaasiale kevadekuulutajaks, kes tõuseb sinitaevasse. Lõõritama täiel rinnal, otse oma pesa, oma kodumaa kohal! Nagu kunstnik ise, kelle looming tema juubeliaastal on endiselt särav-kevadine, kelle hinges elab suur ning soe kodumaaarmastus. Armastus, mille tunneb ära vaiba värvivalikust…

Suur kunst on alati paljutähenduslik, kõnetades nii noort kui vana, puudutades nii eskimot kui eestlast, kutsudes igaüht kaasa elama ja juurde mõtlema. Lõo lendab oma õnnetähe poole ja ta ise on õnnetäht. Kaheksatipuline täht ehk kaheksakand on paljude maailma rahvaste heade lootuste ja õnne sümboliks!

Anu Raud on oma 70 eluaastaga suutnud ehitada tõelise silla meie rahvakunsti mineviku ja tuleviku vahele. Sajandivanuste eesti pulmatekkide kirjad, sümmeetria, koloriit ning kunstniku igatsus, et rahvatraditsioonid elaks siin maa peal kauem meist, loovad sümbioosi, mille nimeks on ANU RAUA MAAILM.

Õnneks on see maailm nii avatud ja nii kutsuv, et me kõik mahume Anu õnnetähe alla.
 
Aitümä selle kutse eest, kallis Anu!
Sinu
Mark Soosaar

Anu Raua elutöö väljapanek Pärnu Uue Kunsti Muuseumis on avatud 18. aprillilist kuni 4. juunini. Näha saab Anu Raua teoseid Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi, Eesti Ajaloomuuseumi ja Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonidest ning paljudest erakogudest.

Näitusel mängib ka Mark Soosaare dokfilm ANU RAUD – ELUMUSTRID, loomingulisest vaikelust kunstniku kodutalus Käärikul, Viljandimaal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht