Ene Pikk Vabaduse galeriis

Juta Kivimäe

25. märtsil kell 17.00 avab  Ene Pikk Vabaduse galeriis oma akvarellinäituse “Lindude teed”. Näitus jääb avatuks 14. aprillini. Ene Pikk tähistab näitusega oma 85. juubelit.

Eesti Akvarellistide Ühingu aktiivse liikmena on Ene Pikk kuni tänaseni esinenud igal aastal mitmetel näitustel nii Eestis kui välismail. Tema viimane suurem isinäitus Draakoni galeriis toimus aastal 2007.

Ene Pika soojades toonivaheldustes sulavad akvarellid interpreteerivad enamasti loodusmotiive. Tema meelisainevallaks on juba aastaid olnud linnud. Linnud toimetavad tema akvarellidel nagu looduseski omi tegemisi. Tähelepanelik vaataja võib nende toimetusi akvarellipaberil jälgida läbi kunstniku leebelt humoorika igapäevafilosoofia. Eks mõnelegi meist on ju lind ka pähe pesa teinud.

Ene Pikk on tunnustatud lasteraamatute illustraator. Tööaastail 1960-1981 lasteajakirja “Tähekese” toimetuses andis ta ajakirjale selle lastepärase ja vahenditu näo, mida paljud omaaegsed lugejad ja ettelugejad tänaseni mäletavad. Ta on illustreerinud lasteraamatuid nagu Heljo Männi “Suur-Laisk ja Väike-Laisk” 1966, Iko Marani “Pikk päev” 1975, Maimu Linnamäe “Piparkoogipühad” 1980, Peeter Valdese “Linnurahva kalender” 1981 ja mitmeid muidki. Ta on illustreerinud ka kooliõpikuid ja kujundanud lastepäraseid postkaarte.

Ene Pikk on lõpetanud 1950. aastal Tallinna Tarbekunsti Instituudi vabagraafika erialal ja töötanud aastatel 1950-1953 Kunstitoodete Kombinaadis ARS dekoraatorina, 1952-1959 Eesti Riiklikus Kirjastuses ja Ajalehtede-Ajakirjade Kirjastuses kunstnikuna ning aastatel ning 1960-1981 ajakirja “Täheke” toimetuses, alates 1981. aastast vabakutseline kunstnik. Ta on Eesti Ajakirjanike Liidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht