Enn Lillemetsa muuseumitund Tartu Linnamuuseumis

Tartu Linnamuuseum

Neljapäeval, 11. oktoobril kell 16.30 Tartu Linnamuuseumis Enn Lillemetsa muuseumitund.
Näitusel „Helju Sarnet Zauram. Stseenid saja-aastasest elust. Selle sajandi kollaažid” räägitakse kunstnikust ja tema loomingust.
 
Helju Sarnet Zauram (1922) on viimaseid Tartus Kõrgemas Kunstikoolis „Pallas” õpinguid alustanud ja siiani loominguliselt erksaid kunstnikke. Ta jätkas õpinguid aastail 1944—1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis peamiselt Elmar Kitse ja Johannes Võerahansu käe all. Stalini-aegset instituuti tal lõpetada ei lastud. Hiljem on Sarnet Zauram töötanud kunstiõpetajana Otepääl ja Jõgeval. 1954. aastast elab Haapsalus, kus oli üle kahekümne aasta kunstiõpetaja Haapsalu 1. Keskkoolis ja üle kümne aasta Haapsalu Kunstikoolis, olles viimase asutajaid. Tema õpilaste seas on eri ajul olnud kunstnikud Naima Neidre, Esta Kamsen, Henriete Tugi-Nuusberg, Jaan Toomik, Agur Kruusing ja Eeva Ant ning arhitekt Kalle Rõõmus, aga ka näiteks kunstiteadlane Mirjam Peil, kirjandus- ja teatritegelane Margus Kasterpalu, kirjanik ja tõlkija Lauri Pilter. 1998. aastal anti Sarnet Zauramile August Roosilehe nim. kultuuripreemia professionaalse kunsti edendamise eest väljaspool suuri keskusi. 1999. aastast on ta Kunstiühingu „Pallas” liige. 2005. aastal omistati talle Haapsalu linna teenetemärk ja 2012. aastal valis Kunstiühing „Pallas” ta oma auliikmeks.
 
Praegusel näitusel on eksponeeritud ka Helju Sarnet Zaurami autoportreed ning õpingukaaslaste Henn Roode ja Ülo Soosteri portreed temast.

Näitus Tartu Linnamuuseumi esimesel korrusel jääb vaadata 17. oktoobrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht