Enno Ootsingu isikunäitus Saint–Gobain Ehitustooted Eesti AS ruumides

Kristi Keskküla

Ehitusmaterjalide suurtootja ja –kaubastaja Saint Gobain Ehitustooted AS on oma kontori- ja esinduskompleksis (aadressil Peterburi tee 75) korraldanud regulaarselt eesti nüüdiskunstnike isikunäitusi. Järjekordseks, alates 29.septembrist avatud näituseks on tuntud kunstniku ja kunstipedagoogi, Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessori Enno Ootsingu isikunäitus „Ilmeid ja ilminguid“.

Väljapanek koosneb paaril viimasel aastal loodud joonistustest, põhirõhuga küll tänavusel loomingul.Enamjaolt on tegemist tuššijoonistustega, kuid ei puudu mõned näited ka grafiit- ja segatehnikas teostatud töist. Ilmete jäädvustamisel on kunstnik lähtunud inimnägude väljendusrikkusest, kuid mitte piirdunud sellega. Ilmed ja ilmingud esinevad reas teostes paralleelselt, misjuures väljenduslik põhirõhk on sageli suunatud emotsionaalse seisundi esiletoomisele/fikseerimisele („Helge hetk“, „Külmas tuules“), kunstnik leiab ilmekust ka sellisest ilmingust, nagu maskid („Mask“, „Magav maskikandja“). Seega siis kunstiteosed, mille aluseks muidugi kunstniku silmapaistev joonistusoskus, kuid mida kannab tähelepaneliku natuurijälgimise ja erksa mõttelennu sümbioos.

Enno Ootsing (sünd. 1940) on kunstihariduse omandanud õppides aastail 1958 – 1961 Tartu Kunstikoolis ja 1961 – 1966 Tallinnas ERKI – s. Näitustel hakkas ta esinema 1964.aastal, kuuludes eesti kunsti uuendusliikumises olulist kohta omanud rühmitusse ANK – 64. Enno Ootsing on esinenud real rahvusvahelistel suurnäitustel ning pälvinud mitmeid tunnustusi, sealhulgas peapreemia Riia I Miniatuurgraafika Triennaalil (1983).Kunstnik on andnud silmapaistva panuse graafikute järelkasvu koolitamisse, olles aastail 1984 – 2005 Eesti Kunstiakadeemia professor ja graafikaosakonna juhataja, emeriitprofessor aastast 2007.

Enno Ootsingu isikunäitus jääb Saint–Gobain Ehitustooted AS ruumides avatuks kuni detsembrikuu lõpuni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht