Esietendub Monika Mattieseni ja Hasso Krulli multimeediaooper „Loomise mõnu”

Sõltumatu Tantsu Ühendus

1. märtsil esietendub Kumu auditooriumis Monika Mattieseni ja Hasso Krulli multimeediaooper „Loomise mõnu“. Küberstuudio 10. aastapäevaks loodud multimeediaooperile lisanduvad 2. märtsi sünnipäevakontserdil esiettekandele tulev Mirjam Tally ja Erkki - Sven Tüüri elektroakustilised teosed flöödile ja kammerorkestrile. Küberstuudioga on laval koos Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost.

Ooper on sündinud Hasso Krulli eepose “Meeter ja Demeeter” ning essee “Loomise mõnu ja kiri” ainetel. Erilaadseid kosmogooniaid ühendav ja mõtestav tekst inspireeris siduma muusika-, tantsu- ja sõnateatrit, millele lisandub laval valgus- ja videokunst.

Nii lavastuslikes kui lavakujunduslikes vahendites ja ideestikus toetub lavastus visuaal-füüsilisele teatrile. Jumalanna kehtestab ennast staatilisel vertikaalteljel kandes suurt vesikirbujalgset seelikut, mida kasutatakse ka video projetseerimispinnana. Triksteri pärusmaa on seinad, millel ta areal technique põhiselt mängib gravitatsiooniga ning läbi oma keha positsioneerimisele ruumis seab küsimärgi alla meile harjumuspärase maailma füüsika seadused. Lae all rippuvates lootekottides ühtse kehana figureerivad tantsijad teevad läbi arengu unelevast sültjast massist meelte avanemise ning jäsemete kasutamiseni. Tehnikatest kasutatakse flygrossingut, BMC neuroloogiliste mustrite arengut, kontaktimprovisatsiooni ning grupiakrobaatikat.

Muusika Monika Mattiesen

Libreto Hasso Krull

Esitab Küberstuudio

Peaosades Iris Oja ja Mait Malmsten

Koreograaf-lavastaja Mari Mägi

Kunstnik Reet Aus

Helidisain ja live-elektroonika Margo Kõlar ja Tammo Sumera

Tehnilised lahendused Vello Vaher

Kaastegev Tallinna Ülikooli Kunstide instituudi koreograafia osakonna tantsijad

Kestus 60 min

Etendused: 1. ja 2.märtsil 2010 Kumu auditooriumis

Lisaiinfo: www.stu.ee

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht