Esimene kunstivalgusnädal Raplamaal avatakse 31. oktoobril

Eeva Kumberg

Esmaspäeval, 31. oktoobril, mil kõik kellad juba talveaega näitavad ja pimedus õhtuti varem võimust võtab, toob Raplamaale teistmoodi valgust 31. oktoobrist 6. novembrini kestev kunstivalgusnädal. Nädala kestel avatakse iga päev pea kõigis Raplamaa valdades üks või mitu kunstinäitust, mis jäävad ilma valgustama novembri lõpuni. Kunstivalgusnädala juhatab sisse esmaspäeval, 31. oktoobril kell 18 Rapla kaasaegse kunsti keskuses avatav maalikunstnike ühisnäitus "Raplamaa kunst vol.1". Välja on pandud Kaido Ole, Kadri Alesmaa, Raul Meele, Saima Randjärv-Berlokko, Meelis Luksi,  Riin Palloni, Kristel Luige, Sütevka Andrese, Marilyn Jeeseri ja Mauri Grossi looming.

Näituse “Raplamaa kunst vol.1” kuraatori, kunstnik Riin Palloni sõnul on kõik näitusele eksponeeritud kunstnikud esindatud ka äsja ilmunud Raplamaa Kunstikalendris 2012. „Raplamaa võib olla uhke nii paljude kunstnike üle, kes siin sündinud ja kasvanud on. Kalendrit koostades oli palju meeldivaid üllatusi kunstnike näol, keda ma varem Raplamaaga siduda ei osanud. Panime näitusele number ühe lõppu tähistamaks seda, et võimalusi siinsete kunstnike töödest näitust teha, on veel palju.“

Kunstivalgusnädal juhib tähelepanu kunstile kui alternatiivsele valgustusallikale, mis mõtteliselt valgustab meie elu igal ajal, kuid ajal, mil loomulikku valgust napib, eriti.

Teistest näitustest: 2. novembril avataks Kohilas näitus kevadel EKA disaini eriala lõpetanute töödest. 3. novembril avatakse Kohila raamatukogus Hermes Sarapuu fotonäitus “Kaunis lumi”; Rapla maavalitsuse fuajees on juba avatud näitus Hageri kihelkonna baltisaksa kunstnike maalidest, 3. novembril kell 16 esineb samas KUMU graafikaosakonna juhataja Anne Untera loenguga „Baltisaksa kunst, eesti rahvusliku kunsti eel- ja kõrvalkäija“, Järvakandi Kultuurihallis saab vaadata näitust ,,Jüri Jürna maailm maalides”, Märjamaal on avatud kaks näitust: Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolis  kunstikonkursi „Oma silmaga 2011“ tööde näitus ja Märjamaa rahvamaja Ly galeriis Jaanus Ermanni juubelinäitus „Ikoonid siidil“. Raplas Rütmani galeriis on avatud Riin Palloni isikunätus.

Vaata kunstivalgusnädala näitusi: http://www.raplamaa.ee/et/uldinfo/kunst/

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus asub Rapla bussijaama vastas, Tallinna mnt.3b, 3 korrusel. Veebikodu: http://raplakunst.onepagefree.com/

Lisainfo:

Riin Pallon 55 633 849  Kairi Orgusaar 53 403 124 (kaasaegse kunsti keskusest)

Eeva Kumberg 56637037 (Kunstivalgusnädala asjus)

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht