Estonia talveaias on avatud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna tudengite gobeläänide näitus

Piret Kaevats

Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakond Gobeläänide näitus ÄRA UNUSTA MIND 30.01-29.02.2012 Estonia talveaias.

Estonia talveaias on avatud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna tudengite gobeläänide näitus. 

Rahvusooper Estonia talveaias on alates tänasest, 30. jaanuarist avatud Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) tekstiiliosakonna tudengite gobeläänide näitus „Ära unusta mind“. Näitusel on esindatud viimastel aastatel TKK-s nii kursuse- kui ka lõputööna valminud piltvaibalooming. 

TKK tekstiiliosakonna tudengid on järjepidevalt saanud koolitusi kaasaegse gobelääni valdkonnas. Aastate jooksul on osakonnas valminud eriilmelisi kursuse- ja diplomitöid. Piltvaiba loomine eeldab komponeerimisoskust, värvitaju, üldistusvõimet ja detailitäpsust. Traditsiooniline kudumisviis pakub väärikat tasakaalu kiiretele tehnoloogiatele, säilitades missiooniteadlikult sajanditega kujunenud oskusi. Emotsioonid ja valikud, mis kududes salvestuvad, annavad piltidele sügavuse ja peegelduvad vaatajale tagasi läbi valminud töö. 

Näitus „Ära unusta mind“ julgustab väärtustama traditsioone ja usaldama põlvkondade kogemust, sest noorte autorite käekiri lisab klassikalisele lähenemisele vürtsi ja põnevust. 

Tudengid on oma töödes kujutanud inimesi, asju ja olukordi, mis on neile olulistena mällu sööbinud. Tardunud hetk, mis võimendub ja kogub uusi tähendusvälju, muutub töödes visuaalseks jutustuseks, mis ületab keelebarjäärid. Ajas muutuvad ja kaduvad momendid avanevad vaatajale, kutsudes süvenema ja kaasa rändama. Teemadena on autoreid paelunud inimene ja keskkond, vaatenurk on aga iga autori puhul erinev. 

Tööde autorid on Eva Sikka, Mari Käosaar, Marju Nurk, Eva Oherjus, Evelyn Reemann, Kaidi Ploomipuu ja Margit Kullas. Tööde valmimist on juhendanud professor Aet Ollisaar. 

Näitus jääb avatuks veebruari lõpuni. Rahvusooper „Estonia“ asub aadressil Estonia pst 4, Tallinn 

Lisainfo: Professor Aet Ollisaar Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna juhataja aet.ollisaar@artcol.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht