Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja Eesti Ajaloomuuseumi näitus “Viisasabast ühise rahani – Ühisturg 20”

Reti Meema

Alates esmaspäevast, 29. aprillist 2013 on Haapsalu Kultuurikeskuses (Posti 3) avatud Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja Eesti Ajaloomuuseumi koostööna valminud näitus „VIISASABAST ÜHISE RAHANI. Ühisturg 20“.

Euroopa ühtne turg on juba 20-aastane ja sel puhul valminud näitus räägib ühise siseturu mõjust eelkõige Eesti ja Soome suhetele. Näitusel saab meenutada, kui palju on viimase 20 aasta jooksul Eesti ja Soome riigis muutunud. Olukorrast, kus üle lahe pääsemiseks tuli varavalgest seista viisasabas, oleme jõudnud vabaduseni sõita naaberriiki passita ning raha vahetamata.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Hannes Rummu sõnul on tänastel noortel raske mõista, et 30 aastat tagasi oli sõit Soome enamiku Eestimaa elanike jaoks kättesaamatu unistus ning 20 aastat tagasi tähendas see alandavas viisasabas seismist. “Täna on Eesti ja Soome vaheline suhtlus õpikunäide toimivast ühtsest turust, kus üle Soome lahe liiguvad igal aastal miljonid inimesed, kaubad, teenused ja kapital,” lisas Rumm.

Näituse koostas Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse teabenõunik Erkki Bahovski ning kujundas loomeagentuur AKU (http://akucollective.com). Projekti juhtisid Herke Vaarmann (Eesti Ajaloomuuseum) ja Heiki Linnamägi (Euroopa Komisjoni Eesti esindus).

Näitus jääb Haapsalu Kultuurikeskuses avatuks 28. maini 2013. Pärast seda liigub näitus edasi Narva, kus Eesti ja Soome ühisturu arengulooga saavad tutvust teha kõik huvilised.

Haapsalu Kultuurikeskus on avatud E-R 10-18 ja L 10-15.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht