Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kutsub postmargikonkursile

Andri Maimets

SA Tallinn 2011 ja AS Eesti Posti kuulutavad välja konkursi Euroopa kultuuripealinna aasta väärilise postmargi kujunduse leidmiseks. Võistluse esikohta premeeritakse 20 000 krooniga.

Postmargikonkursile on oma töid esitama oodatud kunstnikud ja disainerid, et pakkuda välja kaasahaaravaim lahendus postmargile, millega tähistada saabuvat kultuuripealinna-aastat. Postmark on mõeldud kasutamiseks Eesti-sisese postmargina alates 2010. aasta septembrist. Konkursile võivad esitada oma ideid ka teised füüsilised ja juriidilised isikud, kes ei tööta disaineri või kunstnikuna juhul kui nende idee on vormistanud professionaal.

„Meil on hea meel, et Eesti Post peab Euroopa kultuuripealinna aastat Tallinnas väärikaks suursündmuseks, mida spetsiaalse postmargiga rõhutada. Ootame suurt osavõttu ja nutikaid ideid, kuidas kultuuriaastat veelgi enam esile tuua,“ lausus SA Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli.

Võistlusele oodatakse terviklahendusi, mis tähendab, et lisaks postmargi kavandile tuleb võistlusele esitada ka esimese päeva ümbriku ja templi ning postkaardi kujundused.

„Postmargiideed peaksid olema Euroopa kultuuripealinna Tallinna tutvustavad, linna ja riigi unikaalsust rõhutavad, innovaatilised, esinduslikud ja meeleolukad,“ kirjeldas SA Tallinn 2011 turundusjuht Katrin Remmelkoor kavandite ootusi.

Konkursi tingimustega saab tutvuda aadressil www.tallinn2011.ee/postmark. Võistluse kohta saab lisateavet ka telefonil 56 2011 15 (büroo assistent Kirsi Ansper).

Võistlusel osaleda soovijatele korraldatakse ka konkursi tingimusi ja tehnilisi nõudmisi tutvustav koolitus, mis toimub 31. märtsil 2010 kell 16 SA Tallinn 2011 kontoris (Pärnu mnt 8/Väike-Karja 9, 3. korrus). Huvilistel palume end registreerida aadressil marketing@tallinn2011.ee hiljemalt 30. märtsiks kella 17.

Tööde esitamise tähtaeg on 7. mai kell 11. Töid oodatakse Sihtasutus Tallinn 2011 kontorisse.

Võistluse esikoht saab lisaks postmargi kasutuselevõtule preemiaks 20 000 krooni. Teise koha tööd premeeritakse 10 000 ja kolmanda koha tööd 5000 krooniga.

Postmargikavandite hindamiskomisjon avalikustab paremusjärjestuse hiljemalt 14. mail 2010 kell 18 Tallinn 2011 kodulehel www.tallinn2011.ee.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht