Eva Jakovits Hop galeriis

Hop galeriis on avatud Eva Jakovitsi näitus "Nõele".

Nõeludes tavaliselt parandatakse ja tugevdatakse midagi, näiteks sokikandu või kampsuni küünarnukke. Nõnda täidetakse seda kohta, kus kunagi on midagi olnud, kuid mis on nüüdseks katkendlikuks kulunud. Inimene, nagu ka tema identiteet on rabe, habras ja kergesti murenev. See koosneb paljudest väikestest osadest ja suur tervik on raskemini hoomatav kui üksikud katked ehk erinevad rollid, mida vaja igapäevaselt kanda.

Näitus “Nõele” on katse tabada sellist haavatavat ja avali olekut, kus kõik traagelniidid on näha. Mis tegelikult ongi ainsana nähtaval.
Traagelniidid ehk kõik omavahelised seosed ja seostamatused. Nõelutud figuurid ja figuurikatked koosnevad väikestest pistepikslitest, mis on teiste samasugustega köidetud omaenda pinge abil. Kogu elu- ja identiteedikoetis koosnebki sellistest rohkem või vähem ajutistest pistetest, mis on ühelt poolt teiste köitjaks ja teiselt poolt ise köidetavaks.

Eva Jakovits on Tartus tegutsev tekstiilikunstnik, kes on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli, omandanud magistrikraadi Stockholmi kunstikõrgkoolis Konstfack ning lõpetanud Tartu Ülikoolis semiootika ja kulturoloogia eriala. Näitus “Nõele” Hop galeriis on kunstniku teine isiknäitus, eelmise “Niit, nõel ja õhupall” (Tampere maja 2013) järel. Jakovits on osalenud paljudel grupinäitustel nii Eestis kui välismaal alates 2006 aastast. Tema töid võib leida nii Eesti Tarbekunsti – ja Disainimuuseumi kui ka Västerås Konstmuseum-i kogudest.

Eva Jakovits

NÕELE

31.01. – 18.02. 2014

HOP galerii, Hobusepea 2, 10133 Tallinn

www.eaa.ee/hop

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht