Eva Sepping Hobusepea galeriis

Kolmapäeval 8.jaanuaril kell 18 avab Eva Sepping Hobusepea galeriis isiknäituse „15 Minutes of Shame“.

Eva Sepping on lõpetanud 2003. aastal Tartu Ülikooli lähiajaloo erialal, Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe 2009. aastal interaktiivse multimeedia erialal ja on täiendanud end Prahas ning Bristolis. Hetkel õpib Sepping Eesti Kunstiakadeemia Doktorikoolis ja avatav näitus on osa tema doktoritööst.
Algne idee teha näitus rahvuslikust või grupilisest haaratusest massiürituste näitel, mis autorile vaatemänguna ja emotsionaalselt mõjuvad huvipakkuvalt ja köitvalt, tekitab konflikti akadeemilisse konteksti asetatuna.  Eva Sepping visualiseerib avatavas projektis akadeemilise keskkonna ja emotsionaalsuse vastuolulisust, luues enda sõnul ebakindla olukorra, kus eeldatavale poolele omistatav ratsionaalsus võib olla küsitav.
Eva Sepping: “Mind huvitavad rahvuslikud massiüritused, nende vaatemängulisus sõltumata lipuvärvist ning isiklik osalus. Kuivõrd uurija positsioonist teadvustad ka nende rituaalide sisemisi hoovuseid, tekitab selline haaravus vastuolulisi tundeid, seda enam, et nende mõjust ei pääseks ka neis otseselt mitteosaledes. Võiks arvata, et neid etendusi naudib nö mass, kes pole sedasorti etenduste mehhanismidest teadlik. Aga mida teha ja kellena end määratleda, kui oled teadlik, aga ikka naudid? Vajuda maa alla?”
 
Näitus jääb avatuks 20. jaanuarini 2014.
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht