Evald Okase Muuseum avab suvehooaja

Evald Okase Muuseum

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Laupäeval, 1, juunil kell 16.00 avatakse Haapsalus Evald Okase Muuseumi XI suvehooaeg.

Kunstisuvele pannakse algus kahe näituse avamisega. Muuseumi galeriis avatakse näitus „Neli neljale“ ning teise korruse saalides väljapanek Evald Okase loomingust.

„Neli neljale“ on  näitus, mis on üles ehitatud neljale traditsioonilisele materjalile- keraamika, klaas, puit, metall. Väljapanek koosneb neljast lavast, kus iga materjal saab esitleda oma mitmekesisust, võimalusi ja piire. Selline näituse ülesehitus annab võimaluse luua diskussiooni materjali siseselt, kui ka nendel neljal valitul omavahel.

Projekti teiseks eesmärgiks on anda selle ülevaatliku näitusega läbilõige eesti noorte disainerite ja kunstnike mõttemaailmast, nende otsingutest ja tõlgendustest, mis on leidnud väljundi tänapäevases vormikeeles.

Igapäevaelus ümbritsevad need materjalid meid kõikjal ja läbisegi, kuid seekord on need eraldi vaatluse all. Väljapanekule on valitud noorte nö varajane looming, mis satub reeglina vähem avalikkuse ette. Selles on värsket otsingut ja hõrku vabadust. Kõrvuti kunstiobjektidega on Evald Okase Muuseumis näha ka tavapäraselt tarbekunstiks peetavaid esemeid, mida saab vaadelda puhtalt kunstilise väärtuse raames, rõhutamata müügiväärtust või stiile.

Näitusel esinevad peamiselt Eesti Kunstiakadeemias veel õppivad ja viimaste aastatel lõpetanud noored- Birgit Pählapuu, Kaisa Laas, Caspar Sild, Kairit Annus, Külli Niderman, Jarõna Ilo, Kateriin Rikken, Ene Raud, Pille Kaleviste, Anneli Oppar, Liisu Arro, Kristjan Müll, Maria Kadarbik, Kairin Koovit, Hannes Tõnuri, Olav Surva, Elli Jäärats, Üllo Karro, Tõnis Arjus, Mikk Jäger jt.

Näituse idee autor Üla Koppel

Väljapaneku koostamisel olid abiks Kateriin Rikken, Eve-Margus Villems, Rait Siska, Ingrid Allik.

Muuseumi teise korruse näitusesaalides  avatakse väljapanek Evald Okase loomingust.

Evald Okas osales eesti kunstiloos ligi 80 aastat. Tema loomingut iseloomustab ülimalt mitmekesine ampluaa. Kunstniku läbi ajastute ulatuv looming on jäädvustanud oma aega ja kaasaegseid, aga ka arengukäike ja murranguid, mida eesti kunst poole sajandi jooksul on läbi elanud. Olulisel kohal E. Okase loomingus on naisfiguurid. Tema töödel võib näha naisi läbi poolsajandi: teatraalsed naised, portreed, varjamatult erootilised naisaktid, tütarlapsed maailmalinnade tänavapildist, eksootilised naisartistid.

Portreeøanri ja figuratiivsete kompositsioonide kõrval on E.Okast alati paelunud ka linnakeskkond ja arhitektuur.

Rohkelt tuntust ja tunnustust kogunud kunstnik oli loominguliselt aktiivne kuni viimaste eluaastateni. Kunstniku hilislooming on sügavalt isikupärane, täis jõudu, kirge ja ootamatuid visuaalseid mõttearendusi.

Evad Okas oli üks kauaaegsemaid Eesti Kunstiakadeemia professoreid, emeriitprofessor, Eesti Kunstnike Liidu ja Firenze Kunstide Akadeemia auliige.

Evald Okase Muuseumi teise korruse näitusesaalides avatav ekspositsioon annab ülevaate kunstnikuloomingust läbi aastate. Esindatud on maalid, joonistused, graafika ja objektid.

Väljapanek jääb avatuks kuni 31. augustini.

Lisainfo muuseumi suvehooaja kohta:  http://www.evaldokasemuuseum.ee/uudised/2012-suvi.html .

Evald Okase Muuseumi kunstisuve läbiviimist toetavad: Haapsalu linn, Eesti Kultuurkapital,  Hasartmängumaksu Nõukogu, kultuuriministeeriumi programm “Kunstigalerii”, OÜ Kafo, Pernod Ricard Estonia, hotell Laine, Salava kindlustus, Thalasso SPA Fra Mare ja Endla hostel.

Olete oodatud Evald Okase Muuseumi näituste avamisele ning muuseumi suvistele sündmustele!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht