Evald Okase Muuseum avab suvehooaja Okase juubelinäitusega

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Istuv akt süsi. 1938

Istuv akt süsi. 1938

Laupäeval, 30. mail kell 16 avatakse Haapsalus Evald Okase Muuseumi  suvehooaeg. Kunstisuve alustab Evald Okase 100. juubelile pühendatud näitus „Evald Okas 100“.
28.novembril 2015.a. täitub 100 aastat Evald Okase (28.11. 2015 – 30.04.2011) sünnist.
Sünnipäevanäitus Evald Okase Muuseumis annab läbilõike kunstniku enam kui 70 aastat hõlmavast loomingust, selle laadide ja žanride mitmekesisusest, ammendamatust loomeilmast, kus on veel palju tundmatut või juba unustatut. Siin on erinevaid kunstiliike ja –žanre, erinevaid formaate ja ajajärke, viimistletud teoseid ning skitse, natuke ka biograafilist materjali.
E.Okas alustas kunstiõpinguid 1931. aastal ning oli väga produktiivne kunstnik kogu oma eluaja.  Läbi aastakümnete pälvis ta mitmeid aunimetusi, tähelepanu ning publikumenu.
Evald Okase loomingut iseloomustab ülimalt mitmekesine ampluaa. Kunstniku läbi ajastute ulatuv looming on jäädvustanud oma aega ja kaasaegseid, aga ka arengukäike ja murranguid, mida eesti kunst läbi on elanud. Hästi on tuntud tema koloriitne maalikunst, kujutades nii stseene teatri- ja muusikavaldkonnast kui arhitektuuri-, tööstus- ja linnaainest ning temale eriomaseid varjamatult erootilisi naisakte. Samuti on Okas tuntud talendika joonistaja, graafiku ning raamatuillustraatorina. Okas oli ka üks produktiivsemaid eksliibrise ehk raamatuviitade viljelejaid eesti kunstis, tehes neid elu jooksul pea 3000.
Umbes 170 teost eksponeeriv juubeliväljapanek koosneb kolmest osast:
Muuseumi galeriis avatud väljapaneku „Esinduslik Okas” moodustavad kunstniku tuntud tippteosed erinevatest loomeperioodidest.
Teise korruse näitusesaalide ekspositsioon „Kunstniku elu” esitleb biograafilisi fotosid, autoportreesid, päevikuid ning visandiplokke. Välja on pandud ka läbilõige E.Okase loomingu laiast teemaderingist: Eesti loodus ja inimesed, kaasaegne linn, naine, jt ning reisimuljetel loodud sarjadest nii maalis kui ka graafikas.
Pööningugalerii väljapanek „Okas ja „Kalevipoeg” “näitab  kunstniku tegevust illustraatorina üldse, seejuures eelkõige eepose 1961. aasta väljaande kujundajana.
Muuseumi esimesel korrusel asuva galerii väljapanek jääb avatuks kuni 25. juunini, Pööningugalerii ekspositsioon 8. juulini ning teise korruse näitusesaalides on E. Okase loominguga võimalik tutvuda kuni muuseumi suvehooaja lõpuni, 6. septembrini.

Evald Okase Muuseum
www.evaldokasemuuseum.ee
Karja 24, Haapsalu
Avatud:
31.05 – 6.09
T-P, 12.00-18.00

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht