Eveli Varik “Vari(k)elud”

Eveli Varik

Luunja kultuuri neljapäev on täna, neljapäeval, 4. X  kell 18.00 (Puiestee 8 Luunja alevik) Fotonäituse avamine galeriis “Meie Aja Kangelane” Eveli Varik “VARI(K)ELUD” avatud kuni 2. nov. 2012. 
 
I osa õhtust: näituse avamine!
 
Näitusel “VARI(K)ELUD” näeb minu fotoseeriat “äng”. Ängi on õhus tunda. Seda saab lõigata katki, sest õhk on nii paks. Ootus, lõputu ootus. Lootus, lõputu lootus. See on kahevahel olek, otsustusvõimetus edasi minna ja see ootamine, et keegi teine otsustaks sinu eest ometi ära. Kõik on nii hea aga pea kohal on teadmine lõpust. Lõpp on vältimatu. Ja see teadmine lõpust tekitab ängi.
 
Äng sai alguse ühest Hiina filmist “EMA”, mida vaatasin kunagi ammu Pöffil. Istusime Vene Kultuurikeskuse suures uhkes saalis umbes viis inimest. Kolm hiinlannat, mina ja minu kursusekaaslane Diana. Viimasel oli pilet üle ja mul oli aega. Läksin.
 
Lühidalt: Filmi alguses sattus avariisse ema, keda me rohkem terve selle filmi jooksul ei näinudki. Olid vaid tema ja 6 aastase poisi telefonikõned. Isa kellel oli tähtis töö. Ta tellis lapsehoidja- ema aseaine. Mingiks ajaks, kuni ema haiglast välja saab. Lapsehoidja ja isa ning poisi vahel tekkis hea side. Võib öelda, et intiimsus. Teadmine, et see on kõik vaid illusioon ning lõpeb ema koju tulekuga, tekitas tohutu ängi. See film oli ängist. Vaiksed vaated, kuidas inimesed seda varjavad ja üle elavad. Tahavad ühte ja teevad teist, sest mingisugust lootust pole olemas. Seal mõtlesin, et see on teema, mis mind huvitab. Nii sündis minu fotoseeria “äng” 
 
II osa luuleõhtu: Jana Lepik ja Eveli Varik esitavad oma luulet.
 
Janal ilmus just luulekogu “MAAILM ON ALLES, VAIKUSES”
 
Eveli esitab oma luulet veel ilmumata kogust “ILUSAD VALED”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht