Fotonäitus Märkamatud” Tartu linnakodaniku muuseumis

Kaari Siemer

Laupäeval, on 13. oktoobril kell 14 avatakse 19.sajandi Tartu linnakodaniku muuseumis Uku Petersoni fotonäitus “Märkamatud”
 
Emajõe äär ja raekoja plats, puit- ja kivikodude ümbrus, asfalt- ja muruplatsid on tulvil inimesi, kes autode, jalgrataste ja argitoimetuste vahel liikudes ei pane tähelegi, kellega nad kõrvuti elavad. Ühed neist tegelastest, kellega linnaruumi jagame, on tõelised meistrid märkamatuks jäämises. Nad kõnnivad omapäi ja armastavad tasa toimetada, kuigi vahel unustavad nad loomupärase kõrvaltvaataja väärikuse või ihkavad kohutavalt natuke tähelepanu.
 
Mõte pildistada linnakasse tekkis mul 2010. aastal ning pärast seda märkan neid igal pool – puudel ronimas, akendel möödujaid silmitsemas, uksemademetel uinakut tegemas, kontorite ja kaubamajade vahel jahti pidamas…
 
Olen noor fotograaf, kes pea pool oma elust on ringi käinud kaamera õlal. Pärast erinevaid katsetusi ja kogemusi fotovallas on selge, et kõik minu teed viivad üht või teist moodi tagasi fotoni. Minu eriliseks huviks on portreteerida ümbritsevat ise märkamatuks jäädes. Küllap sealt tekkiski mõte otsida teisi märkamatuid. / Uku Peterson /
 
Uku Petersoni fotonäitus “Märkamatud” esitab valiku portreid Tartu linnakassidest.
 
Osa sellel näitusel väljas olevatest töödest on olnud eksponeeritud ka varem Moving Gallery fotonäituse „Näkymättömän läsnäolo / Osynlig närvaro /Invisible Presence“ raames Helsingi kunstiööl, Norpas festivalil ja Save Vartiosaari Art happening’il.

Omamoodi linnakodanikud on 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseumis nähtavad 13. oktoobrist 18. novembrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht