Frank Popp „Virtuaalne, reaalne kohvrist ja kremplist“. Näituse avamine 2. okt kell 17 Galerii Noorus

Galerii Noorus

Saksa kunstnik Frank Popp näitab galeriis Noorus, kuidas mitte millestki kulda teha 
 
Homme, 2. oktoobril kell 17 avatakse galeriis Noorus Saksa kunstniku ja kunstiprofessori Frank Poppi isikunäitus „Virtuaalne, reaalne kohvrist ja kremplist“.  Näitusel on eksponeeritud enam kui viiskümmend Frank Poppi tööd. 
 
Kes meist ei tahaks näha ja kogeda, kuidas mitte millestki kulda tehakse? Vendade Grimmide muinasjutus „Rumpelstilzchen“  peab veskimehe tütar õlgedest kulda ketrama. Kui ta seda ei tee, siis ta sureb. Õnneks aitab teda üks väike maagiline vaim. 
 
Frank Poppi jaoks sümboliseerib see muinasjutt teda ennast ja tema tööd: ta loob tsivilisatsiooni jäätmetest originaalsed kunstiteosed, mida saab osta ehk siis rahaks/kullaks teha. 
 
Näitust nimetab Frank Popp ise ühe koguja retrospektiiviks Tartus. Näituse puhul rõhutab Frank Popp tööd, mis valmis koos Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengitega: „Näituse high-light on installatsioon, mille ma koos üheksa tudengiga valmistasin. Selle idee oli Rumpelstilzchen’i sümbolina prügist midagi väärtuslikku teha. Kas see ka õnnestus, peab publik otsustama.” 
 
Frank Popp on Saksa kunstnik, kes on õpetanud kolmkümmend aastat Hannoveri Kunstikõrgkoolis. Frank Popp on osalenud näitustel nii Saksamaal kui mujal Euroopas. Kõik installatsioonide tarbeks kogutud esemed on piinliku täpsusega katalogiseeritud alates leidmise kohast ja ajast kuni leidjani. 
 
Frank Popp viibib näituse avamisel ka ise kohal. 
 
Tartu Kõrgema Kunstikooliga (TKK) seovad Frank Poppi pikaajalised koostöösidemed. Frank Popp on osalenud korduvalt TKK diplomitööde kaitsmise komisjonides. Idee käesoleva näituse jaoks sai alguse viis aastat tagasi ning alates sellest on mõlemad osapooled näinud vaeva selle elluviimiseks. 
 
Näitus on avatud kuni 27. oktoobrini. Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud T-L kell 11-18.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht