FrankFrank 22.oktoobril 21.00 Von Krahlis

Anne Erm

Trio FrankFrank koosseisu kuuluvad kolm noort ja tulist muusikut: Kristjan Mazurtchak tenorsaksofonil, Erki Pärnoja kitarridel ja Kaspar Kalluste trummidel. Kõik kolm on juba jazzi-, popi- ja rockilavadel endale nime teinud. Erki Pärnoja auhindade kontos on 2007. aastast Eesti Noore Jazzitalendi preemia ja Tiit Pauluse nimeline Noore Kitarrimängija Preemia tänavuselt Viljandi kitarrifestivalilt. Kristjan Mazurchak ehk Maza ja Kaspar on pärjatud auhindadega Tartu Rainbow jazzil ja Nõmme jazzi konkurssidel. Häid muusikuid ei ole kunagi liiga palju, seepärast on kõik kolm väga nõutud tegelased paljudes ansamblites, Kaspari CV-sse ei taha bändide-solistide loetelu, kellega on mängitud, varsti enam ära mahtudagi. Sellegipoolest on FrankFrank neile kõigile väga oluline ja selle jaoks leiavad nad aega alati.

“ FrankFrank on väga kift bänd, kus mängida.” tõdeb Erki. “ Me kõik kirjutame just sellele ansamblile muusikat ja oleme sinna investeerinud palju aega. Üle poole aasta musitseerisime EMTA hämarates keldriklassides enne kui otsustasime oma loomingut kuulajatega jagada” Erki meenutab üht erilisemat kontserti Pärnu Endla Teatri jazziklubis” Mõned päevad enne kontserti leidisime, et kava vajaks veidi värsket värvi juurde, aga parajasti ei olnud kellelgi uusi lugusid. Võtsin endale tunnikese aega ja joonistasin suurele paberilehele 10-pildist koosneva seeria. Teised Frankid ei näinud neid pilte enne, kui laval. Kontsert oli väga kift ja me kõik saime uuest ideest inspiratsiooni.
Mulle meeldib, et Kristjan ja Kaspar on väga impulsiivsed ja loomingulised. Kuigi meil on Jazzkaare kontserdi jaoks kindel kava, ei tea me iial, mis sellest lõpuks välja tuleb, sest kõik lood on pisut lahtiste otsadega, et saaks juhtuda mida iganes “ kinnitab Erki.

Kust see inspiratsioon tuleb? Üheks inspiratsiooniallikaks peab Maza põhjamaist loodust. Suvel näiteks käis ta koos sõpradega Põhja Norras mägedes ja fjordides, kus kala väga hästi näkkas. Et vaim värske püsiks, mängib ta sulgpalli.
Kaspar käib vähesel vabal ajal trummarile vajalikku sitkust treenimas kreeka-rooma maadluses.
Erkile meeldib vees sulistada, ujuda ja n-ö vesiaeroobikat teha.
“Meie eesmärk on saada paremaks inimeseks ja siis aina paremaks muusikuks. See meid seobki”, tõdeb Erki.
Oma lapsepõlve lemmikraamatute kangelasi pole nad ka unustanud Erkile meeldib” Sipsik”, Kasparile “Alice Imedemaal” ja Mazale “Väike prints”.
Süües EMTA sööklas tatraputru ja kisselli koguvad nad energiat harjutamiseks ja kontserdiks.
Veel koguvad ja vahetavad nad postmarke.
Ja kontserdil Von Krahlis vahetavad nad oma energiat ja hullusi oma armsate sõprade, fännide ja ka nende kuulajatega, kes kohtuvad FrankFrankiga esmakordselt.

Piletid 100.-/75.- Müügil Piletilevis ja kohapeal.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht