G€N€RATION: DIE JUNG Monumentaalgaleriis ja Y-galeriis

Alates 2013 a septembrist on Tartu linnaruumis ja sotsiaalmeedias toimunud teavituskampaania “Avame peatselt” . Raimu Hansoni andmetel (Tartu Postimees, 7.okt) on sürrealistlike miniluuletuste "Avame peatselt ....." ja linnaruumis toimunud kehakunsti aktsioonide taga DDRi taustaga rockbänd DIE JUNG.15.jaanuaril Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis (kell 17.00) ja Y-galeriis (kell 18.00) avatavatel näitustel eksponeeritakse lisaks välikampaania dokumentatsioonile (fotod, videod, plaadikaaned, posterid jmt memorabilia) ka bändi liikmete loodud suuremõõtmelisis maale ning installatiivseid objekte.

Bändi tegutsemise täpse aegruumi jätab näitusel esitatav dokumentatsioon siiski ambivalentseks. Flirt Ida-Euroopa ja DDR-i kommunistliku minevikuga on oskuslikult tuunitud kaasaegse kunsti aktuaalsete ideoloogiatega – näitus tõmbab siinkohal paralleele ja tuvastab kattuvusi/erinevusi, enesepakendamise ja -stiliseerimise olulisus/otsustavus kunstis on olnud grupi liikmete üks meelisteemasid läbi kümnendite.

Fotolavastustes esinevad bändi liikmed ühelt poolt modernistlike kunstigeeniustena, teisalt sotsialistliku töö kangelastena.

DIE JUNG (kooseisus Johan Wan Goghnen, Marie Meister ja Heller) tänab igakülgse koostöö eest Tartu Ülikooli maalikunsti eriala magistrante Marie Kõljalga, Ahto Ellerit, Tartu Ülikooli ajaloo eriala üliõpilast Joonas Vangoneni ja maalkunsti eriala professorit Jaan Elkenit.

Näitus on produtseeritud magistrikursuse “Maal/dekonstruktsioon” osana (väljavõte õppekavast): /…/Maalikunsti ristumine teiste kunstiliikidega (installatsioon, video, terviklikud ruumilised seadeldised, environment ). Kunstiliikide vaheliste piiride hajumine (skulptomaal, kollaaž, ready-made, segatehnikad jm). Iseseisev näituseprojekt, rühmatöö kui meetod, koostöö kuraatoriga./…/

Näitused Monumentaalgaleriis ja Y-galeriis jäävad avatuks kuni 9.veebruarini.

Tartu Kunstimaja Monumentaalgalerii

Vanemuise 26, Tartu

K-E 12-18

Y galeri

Küütri 2, Tartu

K-R 12-19 ja L-P 12-17

https://www.facebook.com/events/198667920329743/?ref=22

http://www.ygalerii.4t.com/index.html

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht