Gudrun Heamägi ja Lauri Koppel Draakoni galeriis

Elin Kard

Esmaspäeval, 04.02.2013 kell 17.00 avavad GUDRUN HEAMÄGI (1989) ja LAURI KOPPEL (1986) Draakoni galeriis ühisnäituse „First Sun Syndrome / Esimese Päikese Sündroom“.

Gudrun Heamägi on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika erialal, õpib hetkel samas magistriõppes ja on täiendanud end 2010. aastal Aalto Kunsti ja Disaini Ülikoolis Helsingis. Heamägi on osalenud mitmetel ühisnäitustel Eestis ja välismaal ning on pälvinud 2011. aastal Edmund Valtmani nimelise stipendiumi. Lauri Koppel on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala bakalureuse- ja magistrikraadiga, on osalenud mitmetel ühisnäitustel ning on 2010. aastal pälvinud Eesti Kultuuriministeeriumi poolt välja antava Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi. 

Avatavat näitust kirjeldavad autorid järgnevalt: „Tööd on trükitud 2012. aasta detsembris ja käesoleva aasta jaanuaris töökojas Albatross Editions offsett litograafia tehnikas. Suuremad tööd on trükitud kokku kahelt plaadilt. Lauri Koppel on teinud veebikeskkonnast screenshote ja trükkinud nad cmyk järjestuses suureformaadiliselt litograafia paberile. Kaks kadreeringut pärinevad kinnisvaraportaalidest, üks veebiväljaandest ja üks lennufirma koduleheküljelt. Gudrun Heamägi skänneerib joonistusi ja kavandeid ning projekteerib neist pindadest digitaalselt uusi konstruktsioone. Suurendatud konstruktsioonid on trükitud paberile peamiselt kolme värviga.“   

Näitus jääb avatuks 16. veebruarini 2013. 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.   

Tänud: Albatross Editions – Harri Leppänen

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht