H. Lassi näitus Järvamaa muuseumis

Terje Truska

30. aprillil kell 13.00 avatakse Järvamaa muuseumis Heldur Lassi tööde näitus, mis kannab nime „PEEGELDUSED“.

Heldur Lassi on õppinud 1969-1973 Tartu Kunstikoolis, 1973-1979 Eesti Riikliku Kunstiinstituudi maaliosakonnas, praegu on ta ametis Eesti Kunstiakadeemias.

Tema seosed Järvamaa ja Paidega on pärit Tartu Kunstikooli ajast: Lassi õppis  koos Vello Aesma ja Linnar Barboga. Üks H. Lassi õpetajatest ERKI aegadest on olnud Ants Viidalepp, keda ta meenutab kui omanäolist kunstnikku ja huvitavat jutuvestjat. Lassi hea tuttav on maalija tugevast kunstnikegrupist Eva Jänes, kelle kunstiharidus sai alguse samuti Tartu Kunstikoolist kümmekond aastat enne teda.

Tänavust näitust Järvamaa muuseumis iseloomustab Lassi kui ebatüüpilist oma väljendustes. „Nad ei ole tasapinnalised maalid ega ka päris ruumilised skulptuurid, kasutatud  materjalide kooslus ei ole ehk samuti traditsiooniline, otsest äratuntavust kujundites ei ole. Looming on elukogemuse ja läbielatud tunnete väljendamine, olen kaasanud materjale, mis on nö aja jooksul minu juurde tulnud: puit, klaas – ühendatult tinavitraaž. Tööd on peegeldused äratundmisest, mis on välja kasvanud ja arenenud isiklikele elukogemustele toetudes,“ selgitab tööde autor Heldur Lassi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht