Heldur Lassi joonistuste näitus Würthi Kunstigaleriis

Rein Mägar

24. jaanuaril kell 16 avab
HELDUR LASSI
Würthi Kunstigaleriis, Vana-Tartu mnt 85, Assakul
oma joonistuste näituse.
Galerii on avatud E-R 10-17
tel. 6511 200, 56 632 347
 
TEE ja TASAKAAL on need mõisted, mis viimasel ajal mõtetest tihti läbi käinud. Oma tee nägemine ja sellel õige tasakaalu hoidmine, komistamine ja sellest mitte õppimine, hea ja halva erinevad kombinatsioonid – need on inimeseks kasvamise lähtepunktid ning ammendamatud inspiratsiooniallikad igasuguses loomingulises töös. Iga kord erinevate eluliste nüansside ja värvikate  kogemuste mõjul algav ning oma teel mitmesugustele väga isiklikele tunnetele tuginev, läbi kannatliku, aega ja raha mittearvestava töö ennast rõõmsalt üllatava tulemuseni jõudmine – selline võikski olla loomingulise teekonna kirjeldus minu jaoks. Igal tegijal on oma põhjused ja eesmärgid, igaühel elust oma arusaam, nõnda ka kunstist ja selle vajalikkusest või arusaadavusest.
Maailm oma kujuteldamatus liigirikkuses, looduse hoomamatu mitmekesisus elutsüklite kindlas kordumises, vaimse arengu tervistav puudutus – see on huvi, ilu ja väärtus.
 
Heldur Lassi
Olen sündinud 03.02.1954 Tartus, kunstiharidus 1969 – 1973 Tartu Kunstikoolist ja 1973 – 1979 ERKI maaliosakonnast. Praegu olen ametis EKA Vabade kunstide teaduskonna Tasapinnaliste tehnoloogiate töökojas ja seinamaali tunnitasulise õppejõuna. Loomingulisel teel ei ole järginud ettekujutatud traditsioonilist kunstnikuelu, ei ole alati üles märkinud näitustest  osavõtte ega ka täpset arvet pidanud tellimustööde kronoloogilisest järjestusest.
Olen ennast hellitanud vabadusega teha loomingulist tööd siis kui see hingele vajalik on ja ei ole ette määratud muu sihiga. Tööprotsessile tagasi vaadates olen tajunud selle seisukoha õigsust ja sellest rahu leidnud. Mõned näited läbi aegade erinevates tehnikates tehtud töödest, mis olnud nö teetähisteks endasse uskumise teel:
 
Seinamaal Emmaste rahvamajja 1990, õli, lõuend, papp, 220 x 460 cm.
Tinavitraaž „Sõpruse“ kolhoosi keskusehoonele Läänemaal 1991, ca 200 x 500 cm.
Seinareljeefid ja seinamaal linnavolikogu hoone restorani „Linnaisa juures“ Tallinnas, 1994
2 maali Toompea lossi Peaministri büroosse, 1996
Maalinäitus galeriis „Sammas“ Tallinnas, 2001
Puidu ja klaasi näitus Jaani kirikus Tallinnas, 2009
Joonistuste näitus Jaani kirikus Tallinnas, 2010

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht