Helge Riskula graafikat Tampere Majas

Tampere Maja

Tampere Kunstnike Liit esitleb: Helge Riskula graafika Tampere Majas 17. XII 2009 – 6. I 2010.

Helge Riskula graafikanäitus koosneb peamiselt kahest seeriast: „Ornamentide taga“ ja „Laene kunstiajaloost“. Ornamentide mustrid on Riskula enda kavandatud, kuigi neis on tunda mõjutusi ajaloost, näiteks Alhambra mauride linnusest. Kunstnik on püüdnud tungida ornamentide taha, kirjeldada nende mitmetähenduslikkust ning ornamentide loomisajaga seotud olustikke ja sündmusi. Helge Riskula ütleb, et seeria „Laene kunstiajaloost“ sisaldab uusi interpretatsioone ja tema enda tehtud kunstiajaloolisi avastusi. Mõlemat seeriat iseloomustavad ja ühendavad mitmetähenduslikud assotsiatsioonid, mis sünnivad publiku meeltes. Teosed ei avane vaatajale tingimata kohe, vaid eeldavad kaasamõtlemist ja interpretatsiooni. Pildid avanevad vaatajale alles läbi konteksti.

Aastal 1951 sündinud Helge Riskula on tunnustatud kunstnik, skulptor ja graafik, kes on esinenud alates 1970-ndatest tänaseni arvukatel isiku- ja ühisnäitustel nii Soomes kui välismaal.

Tema teoseid on kümnetes avakogudes; Soome erinevates riigiasutustes ja kunstimuuseumites, näiteks Ateneumi kunstimuuseumis, parlamendihoones ja Tampere uue kunsti muuseumis.

Helge Riskula on õppinud 1970-71 Orivesi kunstiinstituudi kujutava kunsti osakonnas, Lahti kunstikoolis 1974-77 ja sooritanud Tampere kunsti- ja informaatika instituudis spetsialiseerumisõpinguid 2000-2001. Lisaks on ta sooritanud Tampere pedagoogika rakenduskõrgkoolis pedagoogika õpinguid 2006-2008.

Riskula on kuulunud 1980-ndatel erinevate kunstinäituste züriidesse, ta on töötanud Kankaanpää Kunstikoolis kunstigraafika lektorina 1983-84, tegutsenud Tampere Kunstnikeliidu juhatuse liikmena 1990-91 ja Tampere Kunstnikeliidu näitusetoimkonna liikmena 1992-96.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9 – 18, sissepääs tasuta.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht