Huupi Draakoni galerii keldrisaalis

Elin Kard

Esmaspäeval, 10.09.2012 kell 17.00 avab HUUPI Draakoni galerii keldrisaalis isiknäituse „Conversations with Offspring“.

Huupi on õppinud Euroülikoolis moedisaini ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maali ja restaureerumise erialal ning kaitsnud 2012. aastal Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituudis magistrikraadi. „Converstations with Offspring“ on Huupi Tartu Ülikooli 2012. aasta magistritöö, mille juhendajaks oli Rauno Thomas Moss.

Huupi: „ „Conversations with Offspring“ on sündinud esmajärjekorras sotsiaalsetest päevakohastest teemadest mis kasvasid loomeprotsessis üle minu alateadvuse eneseanalüüsiks. Praeguse aja lapsed on täiskasvanulikumad kui eales varem. Nad peavad igapäevaselt vastu võtma ja läbi töötama tohutul hulgal olulist ja ebaolulist informatsiooni, mida suurel määral jagab neile internet ja televiisor. Nii öelda inimlikku kokkupuudet on laste elus üha vähem. Isegi parimate sõpradega veedetakse aega rohkem internetis või telefonis sõnumineerides. Samas suudavad lapsevanemad lastele pakkuda kvaliteetsemat suhtlust, kuna lastepsühholoogia alaseid uuringuid ja artikleid avaldatakse järjest enam ning vanemad saavad ennast harida, kuidas edukamalt oma lastega suhelda ja neid kasvatada. Eeldusel, et vanematel on selleks soovi ja aega.

Olles lugenud mõningaid laste psühholoogia alaseid raamatuid ja artikleid nagu näiteks Freudi teoseid, Tulviste „Mõtlemise muutumisest ajaloos“ ja M. Brummeri ja H. Encelli „Laste ja noorte psühhoteraapia“, pean järeldama, et ükskõik milline lapse psühholoogiline probleem on tingitud tavaliselt välisest tegurist – vanemate käitumisest või sünnitraumast. Eriti mõjutab last tema ema. Oma maaliseerias näen ma laste probleeme üldiselt, kuid ka enda alateadvust seoses oma lapsepõlve ja lastega.“

Näitus jääb avatuks 29. septembrini 2012.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht