III Veebifilmide festivalile esitati taas rohkelt filme

Ave Kont

Kolmandale Veebifilmide Festivalile „Lae Üles” esitati 76 omaloomingulist filmi. Žürii alustab tööd, et selgitada välja „Parim Veebifilm 2010“.

III Overalli Veebifilmide Festivali žüriisse kuuluvad lisaks auhinnatud dokumentaalfilmide autor Riho Västrikule, armastatud helilooja Andres Valkonen, PÖFF-i turundusjuht Anneli Vask, eelmise festivali võidufilmi “No Fishing” autor Richard Meitern ning Kinobussi asutaja ja eestvedaja Mikk Rand.

“Olen siiralt rõõmus, et festivaliprojekt, mille kolm aastat tagasi käivitasime, on ärgitanud sadu värskeid ja vanu filmiloojaid võistlema ja oma loomingut esitlema. Pole kahtlust, et seni vaid valitutele kättesaadav filmimaailm on tänaseks kõikidele avatud. Teeme kõik, et festival elaks ja toetaks filmisõpru ning nende loomingut ka edaspidi” ütles Märt Haamer, festivali korraldaja Overall Eesti juhatuse esimees.

Selle aasta võidufilm kuulutatakse välja märtsi alguses, kuid juba praegu on näha, et võitja välja selgitamine ei saa žüriile olema lihtne – filmide tase on muutunud iga aastaga kvaliteetsemaks ning süžeed huvitavamaks. Esindatud on pea kõik filmižanrid: kõige enam on mängufilme, milles nii huumorit kui ka tõsiseid, sotsiaalseid probleeme kajastavaid filme; populaarsed on endiselt animafilmid, tähelepanuta ei tohiks jätta huvitavaid dokumentaalprojekte; esindatud on ka reklaam-, muusika- ja fotofilm.

Kindlasti saab võidufilm olema vääriline kaaslane esimese festivali võitjale, südamlikule animafilmile “Silver ja Viki“ (autorid Irina Tammise, Kadri Kuuse ja Marko Karja) ning eelmise aasta võitjale Richard Meiterni humoorikale, samas õpetlikule lühimängufilmile „No Fishing“ (Kalastamine keelatud). 

Märtsi alguses jõuavad žürii poolt kümme enim hinnatud filmi ka avalikule linastusele ning parima veebifilmi autor(id) saab lisaks tiitlile auhinnaks tipptasemel HD videokaamera Canon HF S11.

Veebifilmide Festivali korraldab Overall Eesti AS ja saab teoks koostöös PÖFFi ning Kinobussiga. Kõiki konkursil osalevaid veebifilme saab vaadata festivali veebilehel film.overall.ee .

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht