Ilmunud on foto- ja joonistealbum hantide rõivastumisest

Liisi Toom

Reedel, 9. jaanuaril kell 16.00 esitleb Edgar Saar Eesti Rahva Muuseumis oma raamatut „Põhjahantide rahvarõivaid 20. sajandi viimasel veerandil“, mis põhineb autori mitmekümnetel ekspeditsioonidel kogutud materjalidel.

 

Handid on soome-ugri keelkonda kuuluv rahvas, kes elab Venemaal Lääne-Siberis Obi ja selle lisajõgede ääres. Avaldatud raamat põhineb Eesti Rahva Muuseumis leiduvatel materjalidel hantidest, mis on kogutud Edgar Saare või tema poolt juhitud ekspeditsioonidel.

Foto- ja joonistealbum räägib hantide rõivastuse muutumisest 20. sajandil, rikkalikud materjalid raamatu tarbeks on autor Edgar Saar kogunud pea 30 välitöö jooksul. Lisaks rõivastust tutvustavatele tekstidele eesti ja inglise keeles võib raamatus tutvuda kaartide, enam kui saja välitöödel pildistatud fotode ning pea sajast rõivajoonisega, mis on valminud Eesti Kunstiakadeemia tudengite poolt.

Esitlus toimub Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) näitusel „AUASI. 80 aastat hõimurahvaste osakonna avamisest Raadil“

Esitlusele järgnevalt, kl 16.30 räägib Edgar Saar näitusemaja loengusaalis välitöödest hantide juurde.

Põhjahantide rahvarõivaid 20. sajandi viimasel veerandil

Raamat on eesti ja inglise keeles.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht