Ilmus Kinokultura Eesti erinumber

Mari Laaniste

Internetiajakiri Kinokultura (www.kinokultura.com) on avaldanud Eesti filmikunstile pühendatud erinumbri (http://www.kinokultura.com/specials/10/estonian.shtml). Virtuaalne väljaanne avab rea peatükke Eesti filmi ajaloost ja tänapäevast esmakordselt ingliskeelsele publikule. Samas on üllitisse kogutud materjal valdavas osas uus ka eesti lugejaskonnale.

Numbri mahukamates, uurimuslikes artiklites käsitlevad Lauri Kärk, Virve Sarapik, Eva Näripea, Andreas Trossek, Leena Torim, Mari Laaniste ja Ewa Mazierska Eesti kinokultuuri erinevaid tahke alates filmikriitikast enne ja pärast Esimest maailmasõda kuni Eesti-Poola koostööfilmideni Nõukogude ajal ning Priit Pärna ja Veiko Õunpuu nii kodus kui võõrsil menukaks osutunud loominguni. Lühemad ülevaateartiklid tunnustatud eesti filmikriitikute ja piiritaguste filmiteadlaste sulest võtavad lähema vaatluse alla näiteks Andres Söödi “Jaanipäeva” (1978), Sulev Keeduse “Somnambuuli” (2003), Ilmar Raagi “Klassi” (2007). Eraldi fookuses on Eesti-Poola koostöös valminud kultuslik ulmefilm “Navigaator Pirx” (1978), millest kirjutab Eva Näripea ning kõneleb Ewa Mazierska vahendusel filmi režissöör Marek Piestrak.

Virtuaalse kvartaliajakirjana ilmuv Kinokultura, mida toimetab Birgit Beumers Bristoli Ülikoolist ning mis keskendub peamiselt Venemaa uuemale kinole, on ilmunud alates 2003. aastast. Erinumbreid Nõukogude Liitu ja selle mõjusfääri kuulunud riikide filmikunstist avaldab ajakiri alates 2004. aastast, Eesti erinumber on sarja kümnes. Numbri koostasid Eva Näripea, Ewa Mazierska ja Mari Laaniste.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht