Imatra Kultuurikeskuses avatakse viie Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõu tööde näitus

Piret Kaevats

Esmaspäeval, 7. novembril avatakse Imatra Kultuurikeskuses Soomes viie naiskunstniku näitus „5 MEELT“. Tööde autoriteks on Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud Sirje P. Petersen, Aet Ollisaar, Tuuli Puhvel, Heli Tuksam ja Kadri Toom. Esindatud on maali-, klaasi-ja tekstiilikunsti teosed.

Aet Ollisaare tekstiiliteosed on improvisatsioonilised kompositsioonid, mille loomiseks saab autor ideid emotsionaalsetest momentidest oma elus. Tööd on kootud autoritehnikas, terviku loomisel on olulised kujundi, värvi ja materjali seosed ja peegeldused.

Sirje P. Petersen kujutab maalidel inimest, kes otsib elus oma kohta ning leiab selle pidevas muutumises. Näitusel on välja pandud figuraalsed maalid, mille keskmes on inimeseks olemine, emotsioon ja tunnetus.   Sirje P. Peterseni sõnul paljastab teostel inimkarakter, mis juhib meie saatust.

Heli Tuksam ütleb oma teoste teema iseloomustamiseks järgmiselt: „XXI sajand ümbritseb meid kõikvõimalike aktiivse värvi ekraanidega, sellest on saanud meie igapäevaelu aktiivne osa läbi arvuti ja televisiooni. Kuidas mõjutab see aga kaasaegse inimese värvitaju  ja tundemaailma on seni vastuseta.“  Oma maalikolmikus „Värviuuring“ püüabki ta mõtiskleda värvilise valguse maagilisest mõjust inimestele. 

Tuuli Puhveli maalingud vanadel akendel on inspireeritud agulimiljööst, õhtutest ahjupaistel ja õunapuudest akna taga. Autori sõnul on maalingutel lihtsalt mõned hetked, mida need aknad võiksid mäletada.

Kadri Toom kujutab maalidel rahu ja vaikust. Maalid seerias “Rahu Sageduse” on justkui stopp kaadrid. Kadri Toom soovib maalidel tabada momenti, kus midagi ei juhtu. Ta vaigistab liikumise ja tegutsemise nagu oleks tegu külmutatud kaadritega elust, lisades värvi ja tunnet, mis liikumatus tekitab.

Näitus jääb avatuks kuni 4.detsembrini. Imatra Kultuurikeskus asub aadressil Virastokatu 1, Imatra, Soome.

Lisainfo:
Prof Aet Ollisaar
Tartu Kõrgema Kunstikool
tekstiiliosakonna juhataja
e-post: aet.ollisaar@artcol.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht