Infopäev Kultuuripärand ja keskkond läbi fotosilfotosilma

Järvamaa Muuseum

18. oktoobril kell 13.00 toimub Järvamaa Muuseumis Täiskasvanud Õppija Nädala raames infopäev „Kultuuripärand ja keskkond läbi fotosilma“.
 
Infopäeva korraldavad Keskkonnaamet ja Järvamaa Muuseum.
 
2013. aasta on kuulutatud kultuuripärandi aastaks.
 
2. oktoobril toimus Järvamaa Muuseumis loodusõhtu, kus Hiiumaa muuseumi peavarahoidja Helgi Põllo rääkis, kuidas kultuuripärandit enda ümber leida. Nüüdne infopäev on aga suunatud kultuuripärandi leidmisele keskkonnas ja selle jäädvustamisele fotona.
 
Järvamaa Muuseumi direktori kt. Valev Väljaots teeb lühisissejuhatuse kultuuripärandisse, fotode kirjeldamise ja kasutamisega seonduvast infosüsteemis MUIS ning kuidas fotopärandit kättesaadavamaks teha läbi erinevate kasutuskeskkondade internetis. Näitena tuleb tutvustamisele ka pildiportaal vanadpildid.net, mille on loonud Koeru vallas elav Marko Mänd.
 
Eesti Ajaloomuuseumi konservaator-koguhoidja Merilis Roosalu kõneleb teemal kuidas pärandada fotosid. Kuidas vanade fotodega ümber käia ja mis nendega ette võtta.
 
Rene Viljati nimi ei vaja tutvustamist. 10 fotoraamatu koostaja kõneleb fotograafi tööst looduses ning fotoraamatute koostamisest. Viljat räägib ka 2013. aastal Järvamaa Muuseumis eksponeeritava näituse „Kõik tööd on head“ käigust.
 
Tallinna Tehnikaülikooli muuseumi digitaalse fotoarhiivi haldaja, Eesti Humanitaarinstituudi doktorant Vahur Puik kõneleb teemal, mille pealkiri on: “Ülepildistamine ehk refotograafia. Peeter Toominga projektist “55 aastat hiljem. Ajapaigani.””.
 
Ootame kõiki huvilisi kuulama. Üritus on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht