Ingliskeelse kunstiajakirja Estonian Art uus number väljas!

Eesti Instituut

Trükist tuli Eesti Instituudi ajakirja “Estonian Art” 2012.a. kaksiknumber.

Eesti ainus ingliskeelne kunstiajakiri, mis ilmub aastast 1997, käsitleb kunsti, arhitektuuri ja avaliku ruumi suhteid, autoriteks kunstnikud ja kunstiteadlased nii Eestist kui mujalt.

2012 numbri juhatab sisse Kai Kaljo artikkel Eesti kunsti suurest ja väikesest pildist. Tõnis Vindist kirjutab Kumu kuraator Elnara Taidre ja Jevgeni Zolotko 5-osalist projekti „Asjad” Tartu Kunstimajas tutvustab Indrek Grigor. Eelmisel aastal rahvusvahelisse fookusesse sattunud noorte kunstnike trio Visible Solutions OÜ loomingust teeb ülevaate Hanno Soans. Timo Tootsi interaktiivsest installatsioonist „Memopolis”, mida pärjati digitaalse kunsti festivali „Ars Electronica” Kuldse Nica preemiaga, kõneleb žürii liige Ksenia Feodorova.

Festivalide osas on juttu ART IST KUKU NU UT 2012. a festivalist Tartus (Tanel Rander) ja Margit Säde kureeritud näitusest „And So On And So Forth” Riias (Rebeka Põldsam). Jaak Tombergi essee ulmekirjandusest ja valgusest seostub Kumu näitusega „Pimeduskiirus ja teised lood”. Margus Tamm arutleb Tarbekunsti- ja Disainimuusemis aset leidnud graafilise disaini näituse „Sisu ja Vorm I” kureerimise ja seda saatnud kataloogi koostamise printsiipide üle. Veneetsia XIII arhitektuuribiennaalile on pühendatud Triin Ojari ülevaade ning Kesk-Euroopa kunstniku ja teoreetiku Marina Gržinić’i essee ideoloogiast ja arhitektuurist Ida-Euroopas, mida saadavad fotod Eesti väljapanekust „How Long Is The Life Of A Building?”

Monumentaalkunstist on kirjutisi kaks – Koeru kiriku arhitektuurses stiilis seinamaalingutest kiriku valmimisajast (Anneli Randla). Gregor Taul vaatleb monumentaalkunsti Eestis kui avalikku ruumi – artikli kirjutamist on ajendanud Tõnis Saadoja laemaali valmimine NO99 teatris 2012. a detsembris.

Muuseumiblokis uurib Eero Epner Elin Kardilt, kuhupoole on liikumas algselt projektiruumina käivitunud Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum. EKKMis toimunud neoist Istvan Kantori näituse tagamaid avab Kantori „maaletooja” Kiwa. Viimastel aastatel Eestit tabanud muuseumide kaasajastamise buumile teeb ringi peale Mariann Raisma, nimetades toimuvat näituserevolutsiooniks.

Ajakirja vahelehel käivitub uus rubriik An Education, mis kajastab Eestist pärit ja välismaal kunstihariduse saanud noorte loomingut. Esimesena näeb Yale’i Ülikoolis USA-s magistrikraadi omandanud Terttu Uibopuu fotosid.

Ajakirjast leiab ka väikese ülevaate hiljuti ilmunud kunstiraamatutest, kirjastusest Lugemik ning tulevatest näitustest.

“Estonian Art” 2012 toimetajad on Liina Siib ja Eero Epner, kujundaja Angelika Schneider.

Ajakiri on saadaval Tallinna suuremates kunstikeskustes ja galeriides, Eesti välisesindustes ja Eesti Instituudis ning lehitsetav veebilehel: http://www.estinst.ee/est/estonian-art/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht