Ingrid Allik “HEA ILM” Hop galeriis

Hop

Ingrid Allik
HEA ILM
10.08. – 28.08. 2012

Hop galerii

Tallinn

Näituse avamine neljapäeval 09.08.2012 kell 17.00.

Loodus. Puud ja rohud. Kivid, savi, dolomiit ja liiv. Tuli.

Vesi.

Mõjud. Kohad ja ajad.

Vee piiril. Virvendus. Kuivus ja niiskus. Vulinad ja sahinad.

Tuul.

Vaikus. Rahu.

Lõdvestus.

Hea ilm.

Need on märksõnad millega kunstnik Ingrid Allik juhatab sisse oma isiknäituse „Hea ilm“ Hop galeriis.

Pikaajalise kogemusega keraamik ja õppejõud on seekordsel näitusel eesmärgiks seadnud pakkuda rahu ja pretensioonitut ilu. Vaikset saarekest kuhu tänavasagina eest sisse astudes hetkeks kogeda põgenemistunnet ja eemalolekut. Neile kel pole võimalik päevade viisi kontorist väljuda, et jälgida looduses esinevaid muutusi.

Allik on jätnud teadlikult kõrvale kõik keerukamana tunduvad ideed ja kontseptsioonid. Keskendunud lihtsusele ja ilule seob ta näituseks oma kaks pikaajalist huviala: ikebana ja keraamika. Vabamalt, ebatraditsioonilisemalt, järgimata konkreetseid koolkondi ning leebelt reegleid rikkudes.

Mu enda jaoks on see teema üpris tuttav ja tavaline, samas pole ma kunagi esinenud isiknäitusega, kus tarbelised vaasivormid ja taimeseaded  koos oleks. Keraamika on lihtne ja orgaaniline, kuid teostatud tehnikates, mida ma pole varem näitustel esitlenud. Anumate grupid on teostatud põhiliselt välja uuristades ja treides. Põletustest on esindatud nii elektri-, puu- , kui gaasiga teostatud rakupõletus.Glasuuridest kasutan vaid üht valget, mis erinevates situatsioonides erinev. Ka see on looduslik, koosnedes põhiliselt dolomiidist, põldpaost ja liivast.

Kindlasti jääb mahu poolest domineerima keraamika, kuid loodan, et elavad taimed ja pisikesed leiud loodusest omavad energiat ja sisemist jõudu, mis suudab tasakaalustada inimese loodu.

Näitus on pidevas muutumises, sest taimed närbuvad, vesi väsib…

Neljapäeviti (16. ja 23.augustil)  olen kohal seadeid vahetamas ja vestlen huvilistega keraamikast, ikebanast või muust.

Soovin selle väljapanekuga veidikenegi lähemale tuua meid ümbritsevat ilu. Võib vabalt olla, et seda puhkust ja rahu otsin ka mina.

Neljapäeviti (16. ja 23.augustil) on kunstnik galeriis ja vestleb huvilistega keraamikast, ikebanast või muust.

Näitust toetab Kultuurkapital.

Näitusi Hop galeriis toetab Eesti Kultuuriministerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht