INIMMETSANDUS 7. oktoobril Kiasma Kaasaegse Kunsti Muuseumis

Epp Kubu

HUMAN FORESTRY 
 
10 x 10 meetrit (EST) aktsioon
/theatre.now – Performance
Compost Kiasma Kaasaegse Kunsti Muuseum, Helsingi 

Pühapäeval, 7.oktoobril 2012, kell 14.00 – 17.00 toimub  rühmituse 10 x 10 meetrit aktsioon „Human Forestry“, mis esitatakse Helsingis Kiasma Kunstimuuseumis ürituse Performance Compost  (2-21 okt) raames. See on ühelt poolt rühmituse varasema töö „Kangelaste üheteistkümnes neljapäev„ (http://vimeo.com/40470623) edasiarendus, teiselt poolt uus kriitiline interventsioon ja poliitiline manifest.

„Human Forestry“ pöörab tähelepanu Eesti ja Soome suhetele kaasaegses olustikus, milles eestlased on osutunud suurimaks Soomes alaliselt elavate välismaalaste grupiks. Soome rahvastikuregistri andmetel elas 2011. a Soomes alaliselt 29 080 eestlast. Migratsiooni põhjusteks on Euroopa Liidu laienemine ja sellega seotud strateegia, mis muutis Ida-Euroopa riigid odavaks tööjõuturuks, millega on kaasnenud ka Eesti sotsiaal-majandusliku olukorra halvenemine ja ääremaastumine. Protsesse juhivad Ida-Euroopa rahvusriikide neoliberaalsed valitsused käsikäes rahvuskonservatiivsete jõududega, mis summutavad tõsiasja, et uued rahvusriigid on enesekolonisatsioonil põhinev globaalkapitalismi vorm. Ida-Euroopa ebastabiilsus on Lääne riikidele kasulik väetis, seega on ka Eestis valitsev vaesus vaadeldav kui Soome riigi loodusvara. Soome lahel sõitvad laevad, mis on rahvasuus juba ammu tuntud „orjalaevadena“, muudavad kogu lahe võrreldavaks omaaegse Middle Passage`ga. 

„Human Forestry“ on pühendatud kõikidele Ida-Euroopa võõrtöölistele Läänes, sealhulgas Eesti immigrantidele, kes töötavad Soomes. „Human Forestry“ aktsioon seisneb järgnevas: Eesti loodusvarad – puit ja inimtööjõud – transporditakse Eesti maksumaksja kulul üle Soome lahe. Puitmaterjal, milleks on koormatäis kände, laetakse maha Kiasma ees ja veeretatakse ükshaaval nelja kunstniku poolt galeriiruumi. Samaaegselt toimub manifesti ettelugemine. Protsessi tulemusena jääb Kiasma valdusesse kännukoorem kui Eesti loodus- ja inimressursside kehastus, mida Kiasmal on vaba voli interpreteerida, kasutada või arhiveerida. „Human Forestry“ manifesti levitatakse nii Eestis kui Soomes – igaüks, kes soovib sellega ühineda ja sellesse panustada, on teretulnud appi kände veeretama 07. oktoobril kell 14.00 – 17.00 Kiasma Kaasaegse Kunsti Muuseumis, Helsingis.  

10 x 10 meetrit liikmed: Epp Kubu, Eva Labotkin, Mai Sööt, Tanel Rander, Andrus Lauringson ja Villem Jahu 

Rohkem infot Kiasma kodulehelt: http://www.kiasma.fi/calendar/kiasmatheatre/theatre-now-performance-compost  

10×10 meetrit varasemad tööd: http://www.eppepp.com/?section=performance&tag=10-x-10   

10 x 10 meetrit aktsiooni toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht