Ivar Kaasiku näitus Kuressaares

Lii Pihl

Alates 28.augustist on Kuressaare kultuurikeskuse saalis (Tallinna tn.6) avatud Saaremaa päritolu kunstniku Ivar Kaasiku maalinäitus „Kahe joone vahel / Between two lines“.

Ivar Kaasik on sündinud 1965. aastal Kuressaares, õppis erinevates kunstikoolides Eestis ja Saksamaal, sealhulgas Halle Kunstiülikoolis. Alates 1992.aastast elab ja tegutseb Berliinis. Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Metallikunstnike Liidu ja BBK Berlin liige.

Kaasikut tuntakse peamiselt häguste olustike ja figuratiivsete maalide järgi. Kunstniku varasemaid töid on seostatud sürrealismiga ja saksa ekspressionismiga, kuid Kaasiku lemmikaineseks on inimene. Sageli maalib Kaasik oma eluolust, tema maalide sisu on tihti autobiograafiline ning seostub lootuse, mälestuste kopeerimise ja tunnetel mängimisega.

Seekordne näitus Kuressaare kultuurikeskuses kannab pealkirja „Kahe joone vahel / Between two lines“ ja tegemist on kunstiteostega kahe erineva rinde vahel: ühelt poolt abstraktsioon ja monokroomne vaid värvile andunud minimalism, teiselt natuuritruud häguseks nühitud fotorealistlikud olustikulised maalid loodusest ja asjadest meie ümber. Üks ei välista teist, koos moodustavad nad kui lahinguvälja kahe rinde vahel, mis teineteist välistades ühtse terviku loovad. See on kui põiklemine teel kahe joone vahel, kus ühe katkedes saab võimu omavoli, paisates kraavi kogu lasti.

Ivar Kaasik on esinenud näitustel alates 1988. aastast Tallinnas, Tartus, Kuressaares, Amsterdamis, Berliinis, Bielefeldis, Coburgis, Dublinis, Göttingenis, Güterslohs, Halles, Kaplinnas, Kölnis, Londonis, Madriidis, Milanos, Montrealis, Morezis, Moskvas, Münchenis, New Delhis, New Yorgis, Pariisis, Rio de Janeiros, Seattles, Seoulis, Taipeis, Tammisaaris, Thallichtenbergis, Tokios, Wuppertalis, Zürichis jm.

2004 avaldas kunstnik raamatu „Ivar Kaasik. Camera Obscura“ ja 2011 aastal „Ettevaatust, kunst! Mida teha. Kuidas ja kui palju.“

Näituse avalikku avamist ei toimu, kuna kunstnik ei viibi Eestis.

Näitust toetab kunstniku perekond ja Kuressaare Linnavalitsus ning Kuressaare Kultuurivara.

Näitust ei toeta Kultuurikapital.

Näitus jääb Kuressaare kultuurikeskuse saalis avatuks kuni 28.septembrini 2013.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht