IX RAHVUSVAHELINE KERAAMIKASÜMPOOSION LÕPEB LAUPÄEVAL

Eeva Kumberg

Laupäeval, 25. juulil, kell 15 algab Kohilas Tohisoo mõisas Eesti Keraamikute Liidu  IX rahvusvahelise keraamikasümpoosioni pidulik lõpetamine. Mõisaaias on sel puhul avatud parginäitus sümpoosioni käigus valminud töödest, näitusele järgneb vanamuusikaansambli Rondellus kontsert mõisasaalis. Ehkki süpoosion ise on tradistiooniline, on iga sümpoosioni lõpetamine eriline ja kordumatu kunstisündmus, sest igal aastal suvitavad Kohilas uued keraamikud.

Kohila Keraamikasümpoosion on traditsiooniline ja oodatud sündmus. Kolm nädalat vältavale sümpoosionile koguneb tavaliselt kümmekond kunstnikku üle maailma ja mõni õnnelik ka  Eestist. Sümpoosionite eritähelepanu on suunatud suurevormilisele keraamikale, sest Tohisoo mõisapargis on selle põletamiseks ideaalne inimesekõrgune anagama-tüüpi  põletusahi.

Seekord on Tohisoo mõisa kogunenud üheksa kunstnikku: kaks USA-st, kaks Soomest, kaks Poolast, üks Ukrainast ja kaks Eestist. Sümpoosioni käigus toimus kolm põletust. Erilised hetked on need, mil  kunstnikud  oma töid ahjust välja võtavad, sest kunagi ei tea, mida elus tuli omalt poolt teostele lisab.  Viimane ahjutäis avatakse laupäeval, vahetult enne näitust.

Tänavune sümpoosion erines eelnenutest avatuse poolest. Asjast huvitatutel oli võimalik keraamikutega  nende vabadele hetkedel suhelda kogu sümpoosioni vältel. Kaks päeval olid aga täielikult vaatajate-uudistajate päralt, siis tutvustasid kunstnikud end rahvale ja pakkuside vaatajatele head-paremat oma kodumaalt.

Osalejate nimekiri:
1. George Mccauley, USA

2. Anthony Stellacio, USA

3. Nanna Bayer, Finland

4. Jari Vesterinen, Finland

5.   Alicja Patanowska, Poland

6. Kamila Dziedzic, Poland

7. Nelli Isupova, Ukraine

8. Anne Türn, Estonia

9. Marju Vaher, Estonia

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht