Jaan Malin on Euroopa kolmas slämmar!

Reet Weidebaum

Pärast ülimalt kaasakiskuvat ja emotsionaalset finaali jäi Jaan Malin Berliinis toimunud euroopa luuleturniiril kolmandaks. 30.septembrist kuni 4.oktoobrini toimus Berliinis esimene euroopa poeesiaturniir (European Poetry Slam Days). Berliini oli kogunenud ca 200 poeeti 20 erinevast riigist, et vahetada kogemusi, kohtuda kolleegide ja publikuga.

Luulepäevade kava jagunes publiku- ning erialaprogrammiks, toimusid võistulugemised, etendused, seminarid ja õpitoad.

Publiku jaoks põnevaim osa oli mõistagi poeesiaturniir ehk Slämm, mis toimus reedel viies poolfinaali rühmas, kus osalesid poeedid 17 riigist. Zürii ning publikuesindajate antud hinnete (1-10) põhjal pääses finaali 9 poeeti, teiste seas meie Jaan Malin (21 punktiga). Slämmi reeglite kohaselt on igal esinejal aega 3 minutit ning 5 hindaja poolt antud punktiarvestuses langevad ära kõrgeim ning madalaim hinne.

Slämmi finaal toimus laupäeva hilisõhtul puupüsti väljamüüdud teatris Heimathafen-Neukölln. Pärast esimest lugemisringi jäid sõelale 5 esinejat, pärast teist finaalivooru olid ilmselged publiku- ja zürii lemmikud sakslane Tobi Kunze, prantslane Dizzy Lez ning Jaan Malin. Aplausitugevuse ja poolehoiukisa detsibellide põhjal tekkis lõplik reastus Tobi-Dizzy-Jaan.

Allakirjutanu koolitamata kõrvad nende kolme aplausitormi vahel küll mingit olulist vahet ei märganud, võin julgelt öelda, et tegemist oli ülitasavägise kolmikuga ning meie Jaan Malin on euroopa parimaid slämmijaid.

http://www.poetryslam-days.eu/

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht