Järva- ja Jõgevamaa kultuurikonverents „Miks? Kas? Kuidas? kultuuriking pigistab“

Herki Helves

9. novembril toimub Jõgeva Kultuurikeskuses Järva- ja Jõgevamaa ühine kultuurikonverents „Miks? Kas? Kuidas? kultuuriking pigistab“. Konverentsi moderaator on Andi Einaste.

„Konverentsi ettevalmistamise idee sai alguse aasta tagasi, kui algatasime mõlemas maakonnas töörühmade kokkukutsumise. Tundsime Järvamaa kolleegidega, et soovime sel teemal laiemalt rääkida. Kui mujal Eestis on toimumas erinevad kultuuriprogrammid, siis Kesk-Eesti kohal on laiutamas „valge laik“. Tekkis küsimus, kas meil puudub kultuuripärand, millele toetuda. Oleme huvitatud, et see tühimik saaks täidetud ja  küsimused vastatud,“ rääkis idee autor, Jõgeva Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna kultuuritöö peaspetsialist Tiina Tegelmann. Tema sõnul on konverentsi ette valmistades toimunud tihe koostöö töörühmade sees kui ka maakonniti omavahel.

Teemad, millel konverentsil sõna võetakse, on püstitatud koostöös kahe maakonnaga töörühmade poolt. Konverentsil puudutatakse mõlema maakonna kultuurivaldkonna tugevaid ja nõrku külgi, kaalutakse kultuuriprogrammide kadumise võimalusi, arutletakse projektipõhise kultuuri jätkusuutlikkuse üle. Samuti puudutatakse omaalgatuse, koguduse ja meedia rolli ning mõju kultuurile.

Konverentsi lõppedes peaks olema võimalikud küsimärgid pealkirjast likvideeritud ja neile vastused leitud. Konverentsil asuvad ettekandjatena üles oma ala spetsialistid maakondadest, Rahvakultuuri Keskusest, ning spetsialistid ka vabariiklikul tasemel.

Registreerimine konverentsile kestab kuni 7. novembrini e-postil: tiina@jogevamv.ee, tel 502 7541. Konverentsi osavõtutasu on 5 €.

Konverentsi läbiviimist toetavad: Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Jõgeva Maavalitsus, Järva maakond, Jõgeva maakond.

Lisateave: http://www.rahvakultuur.ee/?s=1921

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht