Jazzikuul sünnib beatbox-koor ja kogutakse jazziplaate

Anne Erm

Aprillis tähistatakse üle Eesti rahvusvahelist jazzikuud. Koolinoori juhendab ameerika human beatbox'i meister Napoleon Maddox, kes ühendab jazzi ja hip hopi ja loob Eesti esimese beatbox-koori. Koolide muusikaklasside tarbeks kogutakse jazziplaate.

Jazzikuu raames toimuvate sündmuste vahendusel antakse noortele üle Eesti võimalus vahetult tutvuda jazzmuusikaga, olgu selleks õpitoad, maalimine, esinemised koos meie parimate jazzmuusikutega. Oluline on, et noortel oleks võimalus vahetult ja aktiivselt tegevustes kaasa lüüa ja uusi kogemusi saada. Tänavuse Jazzikuu saadik on USA tromboonivirtuoos Ray Anderson.

Jazzikuu põhisündmused algavad 4. aprillil. G. Otsa nimelises Muusikakoolis toimub juba 25. korda Uno Naissoo nimeline noorteloomingu konkurss. Kristiine keskuses avatakse Jazzikuu 2009 plakatikonkursi tööde näitus. Konkursile laekus 198 tööd üle Eesti. Võitis 8-aastane Erik Jelle, kelle joonistatud trummarist kujundati tänavuse Jazzikuu logo.

Esmakordselt toimub jazziplaatide kogumise kampaania „Jazz on alati uus!“. Aprilli jooksul saab tuua Laseringi viie kaupluse kogumiskastidesse heas korras, ent kodusele plaadiriiulile tolmu koguma jäänud jazziplaadid. Plaadid antakse Jazzikuu tegevustes osalevatele koolidele, et aidata neil luua oma jazziplaatide kogu.

Koolikontsert-õpitubade sari „Kutsu jazz külla!“ viib kokku jazzi ja human beatbox’i ning selle tulemusel sünnivad Eestis esmakordselt koolinoorte beatbox-ansamblid. Õpitubades osaleb jazzansambel Siim Aimla juhatusel. Õpilastest koosnevaid beatbox-ansambleid juhendab Napoleon Maddox. Noortele tutvustatakse erinevaid jazzistiile ning luuakse võimalused proovida instrumente. Erinevate koolide õpilasi kaasav Tallinna Beatbox Koor esineb 19. aprillil Kumu auditooriumis koos ETV Lastekooriga, mida juhatab Lii Leitmaa. Samas tunnustatakse ka tänavuse plakatikonkursi parimaid.

19. aprillil toimub Kumu auditooriumis Sally Stuudio eestvedamisel JazziMaali võistlus, kus kunstikoolide võistkonnad osalevad Siim Aimla kvarteti kontserdil. Maal sünnib kontserdiga samas ruumis ning samaaegselt. Kontserdi lõpus valitakse nii muusikute kui publiku lemmikud.

24. aprillil on muusikahuvilised oodatud kuulama jazzisaadik Ray Andersoni avalikku intervjuud, mis toimub Viru keskuse Laseringi kaupluses. Samal päeval kohtub Anderson ka tegevmuusikute ning jazzitudengitega.

25. aprill on Eesti jazzis üks olulisemaid päevi, sest sel õhtul Jazzkaar Dream Bandi kontserdi eel selguvad kolme jazziauhinna laureaadid. Kolmandat aastat antakse välja Elioni Jazziauhind ning Noore Jazzitalendi preemia. Esmakordselt tunnustatakse tegusat jazzielu korraldajat, kes saab Jazziedendaja auhinna. Auhinnad annab üle jazzisaadik Ray Anderson.

21.-25. aprillini on Vene kultuurikeskuses avatud fotonäitus, mis meenutab säravamaid hetki Jazzkaare kontsertidelt. Näituse on koostanud Jazzkaare vabatahtlikud fotograafid oma viimaste aastate töödest. Koolinoored on kaasatud ka Euroopa kultuuripealinna aastat ette valmistava sihtasutuse Tallinn 2011 Noore Publiku Programmi. Üle 20 noore osaleb ka Jazzkaare traditsioonilise Noore Jazzikriitiku Programmi töös.

Jazzkaare Sõprade Ühing ja Eesti Jazzliit korraldavad Jazzikuu koondnime all jazzi tutvustavaid sündmusi alates 2007. aastast. 2001. aastal USAst alguse saanud traditsiooniga on liitunud tänaseks üle 50 riigi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht