Johanna Mudisti näitus “Ajarändur” Nooruse galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto: Johanna Mudist

Johanna Mudist. Kahepaikne. 2019. Õli, lõuend.

Foto: Johanna Mudist

JOHANNA MUDIST. AJARÄNDUR
23.10.-09.11.2019
Galerii Noorus

Kolmapäeval, 23. oktoobril kella 17.30 avatakse Nooruse galerii keldrisaalides Johanna Mudisti õlimaalide ja miniatuursete joonistuste näitus “Ajarändur”. Eksponeeritud on kolme viimase aasta jooksul valminud teosed. Näitusekülastaja saab osa lühikesest ajarännakust ja kokkuvõttest kunstniku lähimineviku teemakäsitlustest.
Väljapanekus on esindatud aja, koha ja keha temaatikat lahkavad teosed kunstniku 2017. aastal kaitstud magistritöö projektist. Maale iseloomustab suur formaat ja igavikuline perspektiiv. Kunstnik on värvidesse vahendanud erinevate tajude deformeerumise ja sulandumise, mis on inspireeritud pikal jalgsirännakul kogetust. “Ajarändur” haakub ka kunstniku esimese isikunäituse “Ootajad” (2018) keskse teema – ootamise kui ajalise kogemuse kujutamisega.
2019. aastal valminud maalidele on ainest andnud hajameelne unistamine, enese kaotamine mõtetesse, rändamine siseilmas. Indiviidi ajaränd on isiklik kogemus – keset aktiivset päevamelu “ära kadumine” või uneleva pilguga tühjusesse vaatamine, kus keha on staatiliselt paigal, aga mõtted on rännanud teise kohta või aega. Lisanduvad ka unenäolised, võimatud situatsioonid ja paigad, mis kirjeldavad rännakute sihtkohti või rännakut ennast.
Kontrastiks maalidele on välja pandud tikutopsi mõõtu humoorikaid joonistusi, mis kujutavad inimlikku absurdsust, balansseerides igapäevaelu ja fantaasia piirimail.

Johanna Mudist (snd 1991) on Tallinnas elav ja töötav kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute (BA) 2014 ja Eesti Kunstiakadeemia (MA) 2017 maali osakonna. Ta on ennast erialaselt täiendanud Soomes ja Poolas. Aastast 2017 on Johanna Mudist Eesti Maalikunstnike liidu liige ja 2019 Eesti Kunstnike liidu liige.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht