Jõhvi Kontserdimajas avatakse KALEIDOSKOOP Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite töödest

Piret Kaevats

Täna avatakse Jõhvi kontserdimajas Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite tööde näitus KALEIDOSKOOP. Väljapanek on mitmekesine ja peegeldab kõigi õppekavade viimaste aastate suundumusi. Näitusel on esindatud nii kunsti- kui ka disainiprojektid. 

Tartu Kõrgema Kunstikooli eesmärgiks on koolitada keskkonnatundlikke ja loovaid isiksusi, kes leiavad oma tegevusvaldkonna disainerite ja kunstnikena, kasutades mitmekülgseid väljendusvahendeid ning olles kursis kaasaegsete tehnoloogiliste võimalustega. 

Ulatuslik väljapanek Jõhvi kontserdimajas peegeldab kogu kaleidoskoopi ning heidab pilgu erinevatele võimalustele, mille keskel tudengid õppeaja jooksul töötavad. Kontserdimaja fuajeedes ja näitusepindadel paiknevad tööd avanevad vaatajale erinevate kooslustena, tekivad dialoogid ja uued seosed. Üldistavad koloriidi-, formaadi- ja vormimängud muutuvad lähivaates autorikäekirjade, materjalide ja detailide põnevaks maastikuks. Meeleolude ja süžeede vaheldusrikkus muudab väljapaneku mitmekihiliseks. 

Vormimängud kivis, disainerikäekirjad meedia, tekstiili, nahadisaini ja mööblitudengite töödes, jutustused ja mõistatused fotol, maalil või gobeläänil – need on vaid üksikud märksõnad, mis antud väljapanekut iseloomustavad. 

Näitus koosneb viimaste aastate erialaprojektidest ning lõputöödest. Eksponeeritud on ka osa kahe osakonna koostöös valminud disainiprojektist PINK, mida esitleti viimasel Stockholmi mööblimessil ning mille üks töö valiti disainiauhind Bruno nominendiks 2012. Eraldi väljapanekuna on eksponeeritud suvisel maalipraktikal valminud tööd. Tudengid said võimaluse töötada Viru Keemia Grupi tehase ja kaevanduse territooriumil, tutvudes erinevate keskkondadega ja saades inspiratsiooni tööstusmaastikest. 

Näituse algimpulsiks ongi koostöö Viru Keemia Grupiga. Möödunud aasta aprillis sõlmisid TKK ja Viru Keemia Grupp koostöölepingu. 

Oma töödega esinevad näitusel Kristina Allik, Kristjan Allik, Liina Alljärv, Renee Altrov, Merle Ambre, Kadi Andrei, Heiki Arge, Robert Brok, Taavi Drell, Egge Edussaar, Maria Evestus, Kristi Haav, Mari Hiiemäe, Ako-Rünno Hints, Jelena Jakovljević , Artjom Jurov, Mari Jänes, Laura Kangur, Tiina Karu, Maris Kaskmann, Riin Kivisild, Kaia Konsap, Kristiina Kurg, Sigrid Kuusk, Mari Käosaar, Ragle Kütson, Livika Lahesalu, Liis Leegen, Kairi Lentsius, Maarja Leola, Kertu Lepasaar, Kadri Lipping, Vitaly Makurin, Jaan Murumets, Eva Mustonen, Laura Müürsep, Sandra Nihvelt, Marju Nurk, Kadri Nutt, Kertu Oja, Karin Ojaste, Jaanus Paaver, Margret Paide, Riin Palumets, Lelet-Katrin Pere, Katre Piho, Kristiina Piirisild, Uku Randver, Triin Rebane, Keidi Rehe, Liisi Reitalu, Joonas Riisalu, Kaisi Rosin, Mihkel Salk, Maris Savik, Jüri Seredenko, Eva Sikka, Liis Somelar, Stella Soomlais, Kristel Suigussaar, Maria Sõber, Taavi Sööt, Maarja Tamjärv, Lauri Tamm, Tuuli Puhvel, Frank Vadi, Kristi Valdek, Helen Valk, Liisa Õunloo ja Jane Üksik 

Näituse kuraatorid on Aet Ollisaar ja Heli Tuksam. 

Näitus on avatud kuni 28. veebruarini. Jõhvi kontserdimaja asub Pargi 40.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht