Jonna Finnilä ja Terhi Saalasti graafikanäitus “Loomadest, ja mitte ainult”

Tampere Maja

Näitus avatakse Tampete Majas neljapäeval, 22.7. kell 17.00. Noorte soome kunstnike Jonna Finnilä (s 1982) ja Terhi Saalasti (s 1982) ühisnäitus "Loomadest, ja mitte ainult" koosneb erinevates tehnikates graafikateostest, milles loomad ja inimesed kohtuvad ja vahel koguni rolle vahetavad. Inimlikud tunded ja mõtted väljenduvad loomade kaudu. Fantaasia, sümbolismi ja sürrealismi pinna all elavad tegelased ikkagi reaalses maailmas, kus kehtivad tegeliku elu seaduspärasused. Finnilä ja Saalasti teostes tõusevad loomad esile ka kunstnike soovi tõttu juhtida tähelepanu sellele, et inimene ei ole ainuke tunnete ja õigustega elusolend. Erinevatest kujutusviisidest hoolimata on nende töödes ka palju ühist, kunstnikevaheline kahekõne väljendub teoste kaudu.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Jonna Finnilä ja Terhi Saalasti on mõlemad 2007. aastal lõpetanud Imatra kunstikooli (praegune Saimaa kutsekõrgkool) bakalaureusekraadiga kunstigraafika erialal, kuid kasutavad mitmekülgselt ka teisi tehnikaid nagu digitaalne pilditöötlus, maal ja erinevad segatehnikad.

Jonna Finnilä on enne Imatra kunstikooli lõpetamist käinud 2002.-2003. a Liminka kunstikoolis. Alates aastast 2000 on ta Soomes osalenud mitmetel ühisnäitustel ning tema teoseid on kümmekonnas Soome avakogus, nt Lappeenranta ja Imatra linna kunstikogudes. Hetkel elab ta Oulus ja töötab graafika õppejõuna Liminka kunstikoolis.

Terhi Saalasti on enne Imatra kunstikooli astumist läbinud visuaalse informaatika õpinguid Lybeckeri käsitöö- ja tarbekunstikoolis (Lybeckeri käsi- ja taideteollisuusoppilaitos) Raahe linnas aastatel 2002-2003. Ka Saalasti tööd on esindatud mitmes avakogus Soomes. Ajavahemikus 2000-2010 on ta võtnud osa arvukatest grupinäitustest Soomes. Praegu töötab ta kunstiõpetajana Helsingis.

Näitusega “Loomadest, ja mitte ainult” on Finnilä ja Saalasti üles astunud ka kaks korda varem: Promenadigallerias Hyvinkääl aastal 2009 ja käesoleval aastal Galleria 5-s Oulus. Tampere Majas avatav näitus on nende viies ühine näitus.

Näitus jääb avatuks kuni 11. augustini 2010.

Galerii on avatud iga päev kell 9 – 18, sissepääs tasuta.

Tere tulemast!

 

 

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht